Tag: кражба

Германија: Хакери пробиле и објавиле лични податоци за стотина политичари !

Хакери тврдат дека украле податоци за тајни операции на руската служба ФСБ !

Руската служба за безбедност - ФСБ е хакирана. Хакери успеале да украдат голем број податоци - 7,5 терабајти, од серверите на поранешното КГБ.Според Форбс, државни тајни на Русија не биле ...

Тргнале со велосипед во Ирак за да соберат пари за загрозените, во Белград им го украле !?

Тргнале со велосипед во Ирак за да соберат пари за загрозените, во Белград им го украле !?

Двајца велосипедисти, членови на непрофитната организација „Степ ин“ на пат од Ирак на нивниот велосипед поминаа 2.000 километри. Во кампањата „Cyclingfortirairaq”, двајцата се возеат илјадници милји за да го привлечат ...

Германија: Хакери пробиле и објавиле лични податоци за стотина политичари !

Хакери украле над 100 милиони долари од сметки на над 40.000 корисници, преку нивната електронска пошта !

Полицијата во шест земји разбила голема сајбер криминална мрежа , кои делувале од Источна Европа и од оштетените , меѓу кои и сметките на фондови и хуманитарни организации , украле ...

Дошла од Шведска за нашите цариници да и “украдат” 3000 евра на скопскиот аеродром ?!

Дошла од Шведска за нашите цариници да и “украдат” 3000 евра на скопскиот аеродром ?!

Косовка допатувала од Шведска на Скопскиот аеродром, но за Косово заминала полесна за 3000 евра. Ошеттената жена пристигнала во Скопје вчера, на 8 февруари 2019 година во 12.45 часот со ...

Русија: Украл слика вредна 500.000 долари додека трае изложбата !

Русија: Украл слика вредна 500.000 долари додека трае изложбата !

Руското министерство за внатрешни работи уапси 31-годишен маж, кој призна дека синоќа од галеријата Третјаков во Москва го украл ремек делото „Ај Петри. Крим“ на сликарот Архип Куинџи Ивановиќ Станува ...

ВИДЕО: Во Италија, со багери украле 2.3 милиони евра од блиндирано возило на сред автопат !?

ВИДЕО: Во Италија, со багери украле 2.3 милиони евра од блиндирано возило на сред автопат !?

Италијанската полиција соопшти дека на автопат во јужна Италија од блиндирано возило се украдени 2,3 милиони евра.Крадците користеле ровокопачи за да го отворат блиндираното возило кое ги превезувало парите. https://twitter.com/twitter/statuses/1080477014715445250 ...

ВИДЕО: Овие две калуѓерки украле 500.000 долари од школо за да се коцкаат во Лас Вегас !

ВИДЕО: Овие две калуѓерки украле 500.000 долари од школо за да се коцкаат во Лас Вегас !

Две калуѓерки ја признале кражбата на 500 илјади долари од училиштето во кое работеле, односно користењето на парите за коцкање во текот на нивните патувања во Лас Вегас, САД, во ...