Tag: летови

Скандинавска авиокомпанија откажала над 620 летови заради штрајк на пилотите !

Скандинавска авиокомпанија откажала над 620 летови заради штрајк на пилотите !

Авиокомпанијата „Скандинавиан Ерлејнс“ откажа 673 летови поради штрајк на пилотите во Данска, Норвешка и Шведска. Откажувањето на летовите погоди 72.000 патници. Преговорите помеѓу авиокомпанијата и синдикатот на пилотите беа прекинати ...

„Американн ерлајнс“ одложи 115 летови со авионите „Боинг“ до 19 август !

„Американн ерлајнс“ одложи 115 летови со авионите „Боинг“ до 19 август !

Авиокомпанијата „Американ ерлајнс” објави дека летовите со „боинг 737 макс” ќе бидат одложени до 19 август.На овој начин, според АП, дневно ќе бидат одложени околу 115 летови на „Американ ерлајнс”, ...

ВИДЕО: Трамп нареди приземјување на сите авиони на „Боинг“ !

ВИДЕО: Трамп нареди приземјување на сите авиони на „Боинг“ !

Американскиот претседател Доналд Трамп издаде итна наредба веднаш да бидат приземјени сите авиони од типот Боинг 737 Макс. Американските власти синоќа итно наложија сите авиони од типот Боинг 737 Макс ...

Во Белгија денес не се работи, се штрајкува – Откажани сите авио летови !

Во Белгија денес не се работи, се штрајкува – Откажани сите авио летови !

Генералниот штрајк поради платите и условите за работа ја стави Белгија на пауза, што доведе до тотален хаос на аеродромите, на патиштата и во воздушниот сообраќај, пренесува РТ. Иако „Браселс ...

Летовите во прекин откако човек со автомобил влегол насилно на аеродромот во Хановер !

Летовите во прекин откако човек со автомобил влегол насилно на аеродромот во Хановер !

На аеродромот во Хановер беше прекинат воздушниот сообраќај по инцидентот кога човек со автомобил се пробил низ влезната капија на оградената аеродромска зона. Човекот, според германските медиуми, е приведен, а ...