Tag: Листа

Косовските полицајци заборавиле таен документ со имиња и броеви на специјалците од вчерашната акција !

Косовските полицајци заборавиле таен документ со имиња и броеви на специјалците од вчерашната акција !

За време на вчерашната акција на косовската полиција на северот на Косово, специјалците направиле катастрофален пропуст заборавајќи зад себе таен документ со детали од оперативен план за акција во кој ...

Хрватска: Девет лица починаа од грип, а над 8500 боледуваат !

Грипот во Романија уби 99 лица !

99 лица во Романија го загубија животот како последица од грипот, соопшти денес Националниот институт за јавно здравје. Последната жртва е 73-годишна жена која починала завчера.Таа имала вирус тип A ...

Исланд најбезбедна земја на светот…Македонија на 50 место !

Исланд најбезбедна земја на светот…Македонија на 50 место !

Исланд е најбезбедна земја во светот, според листата на њујоршкиот магазин „Глобал Фајненс“, додека Македонија е рангирана на 59-то место меѓу 128-те држави опфатени со анализата. По Исланд, на листата ...

Македонија меѓу трите најкорумпирани земји на Балканот !

Македонија меѓу трите најкорумпирани земји на Балканот !

Најкорумпирани земји во Западен Балкан, според истражувањето на Транспаренси Интернешнл (ТИ), се Албанија, Македонија и Косово, кои се наоѓаат на 99-то, односно 93. место според Индексот на корупција. По нив ...

ВИДЕО: Само во Дубаи ! Огномет и шоу за нова година, за сечии очи !

ВИДЕО: Топ 5 огномети на сите времиња !

Нова Година е време за добар огномет.Некои држави се натпреваруваат кој ќе направи подобар огномег а речиси секогаш предничат Дубаи, Австралија или Њујорк. Еве погледнете колку инвентивни можат да бидат ...