Tag: лица

Над 100 лица повредени во Албанија при земјoтрес !

Над 100 лица повредени во Албанија при земјoтрес !

Најмалку 105 лица се повредени во земјотресот што вчера ја погоди територијата на Албанија. Ова го потврдуваат првичните податоци објавени на вонредната владина седница одржана на полноќ. Земјотресот оштетил повеќе ...

Косово: Четири приватни болници во Приштина затворени заради трговија со човечки органи !

Бугарија: Откриена организирана мрежа за трговија со човечки органи !

Бугарските власти открија криминална мрежа и поднесоа обвиненија против четири члена на таа мрежа поради регрутирање сиромашни лица кои за пари ги давале своите бубрези за пациенти на кои им ...

Скопје: Пијани лица го нападнале персоналот во градска болница !

Скопје: Пијани лица го нападнале персоналот во градска болница !

Околу 02:00 часот по полноќ, група на пијани лица ги нападнале болничките служби и полицијата, која била повикани на помош, во поранешна Градска болница. Инцидентот се случил непосредно откако пациентот ...

Норвешка: Се сруши хеликоптер – Четири лица мртви !

Норвешка: Се сруши хеликоптер – Четири лица мртви !

Најмалку четири лица загинаа, едно исчезна и едно е повредено во денешниот пад на хеликоптер во северниот дел од Норвешка, соопшти спасувачката служба. Во хеликоптерот имало петмина патници и пилот.Причината ...

ВИДЕО: Србија синоќа ја погодиле над 15.000 молњи – Испукани над 800 градобијни ракети !

ВИДЕО: Гром убил пет лица во Полска !

Најмалку пет лица се убиени, а повеќе од стотина се повредени при удар на громови во Полска, рече премиерот Матеуш Моравјецки.Молња, меѓу другите локации, удрила и во група планинари кои ...

Page 1 of 4 1 2 4