Tag: македонец

Македонец загинал во сообраќајна несреќа во Хрватска !

Македонец загинал во сообраќајна несреќа во Хрватска !

Еден македонски државјанин загина во сообраќајна несреќа што се случи вчера на автопатот А3 во Хрватска, јавија локалните медиуми. Се судриле македонски камион и автобус од Босна и Херцеговина.Сисачко-мославачката полиција ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Во Белград уапсен Македонец со 4 килограми хероин !

Српската полиција во Белград уапси 54-годишен државјанин на Македонија, во чиј автомобил биле пронајдени над четири килограми хероин.Тој бил приведен заедно со украински државјанин, со кого, се наоѓале во возило ...

Австралија: Македонец починал откако бил претепан !

Австралија: Македонец починал откако бил претепан !

Дваесетидеветгодишен македонски државјанин починал по тепачка во Австрија, јавува порталот Лаумат. Според информациите во медиумот тепачката се случила во градот Веклабрук. Нема инормации за идентитетот на македонскиот државјанин. Единствено е ...

ВИДЕО: Македонец ја избодел сопругата на паркинг во Австрија !

ВИДЕО: Македонец ја избодел сопругата на паркинг во Австрија !

Македонски државјанин до смрт ја избодел својата сопруга на паркинг во Австрија, известуваат австриските медиуми. Страшната трагедија се случила вчера напладне кога според медиумите, осомничениот за убиството ја пречекал својата ...

Рано утринава  Пробиштипјанец  со Мерцедес сомлел  4 возила  а  себе се испратил во   Штипската клиничка болница.

Македонец починал на ски патека во Банско од срцев удар !

54-годишниот Македонец Панче Костов, вчера починал на паркинг на ски-патеката Кулиното, која се наоѓа во близината на Банско и Разлог, пренесува порталот „Струма“. Медицинска екипа дошла на лице место и ...