Tag: македонија

Ирска бара компензација од 4.5 милијарди евра заради „Брегзит“ !

И понатаму неизвесно дали Македонија ќе добие датум за преговори со ЕУ !

Група земји од ЕУ, како што се Словенија и Малта и поддржани од Бугарија, доцна синоќа го блокирале предлог-заклучокот составен од Ангела Меркел, Емануел Макрон и Доналд Туск, за одлагање ...

Ирска бара компензација од 4.5 милијарди евра заради „Брегзит“ !

Франција категорично против датум за преговори со ЕУ за Македонија и Албанија ?!

Франција инсистира дека блокот сè уште не е подготвен да разговара за можноста за прифаќање нови членки, покажуваат документи разменети меѓу дипломатските мисии во Брисел, до кои дошол Блумберг. Иако ...

Србија: Близу 70% од граѓаните се против влез во НАТО !

Заради изборите во Шпанија, можно е одложување на приемот во НАТО ?!

Шпанските предвремени избори може да го одложат формалното пристапување на Македонија во НАТО на лондонскиот самит во декември, вели полковникот и шеф на канцеларијата на НАТО за врски во Скопје ...

Актерката Сара Џесика Паркер, кажа „Македонија“…веднаш лавина коментари дека сме „Северна“ !?

Актерката Сара Џесика Паркер, кажа „Македонија“…веднаш лавина коментари дека сме „Северна“ !?

Поради расправии за името на државата, холивудската актерка ги забрани коментарите на нејзиниот пост на „Инстаграм“ во кој го пофали документарниот филм „Медена земја“. Таа напиша дека филмот доаѓа од ...

Германска политичка партија бара „Дегзит“, по теркот на „Брегзит“ за излез од ЕУ ?!

Германија сака преговори со Македонија за членство во ЕУ, за Албанија нови услови !

Германија предложила Европската унија да ги започне преговорите за пристапување на Македонија оваа година и да наметне дополнителни услови на Албанија, објави „Ројтерс“. Министрите за внатрешни работи треба да ја ...

ВИДЕО: Ципрас открива, дека ден пред потпишување на договорот во Преспа, за малку ќе пропаднеле преговорите !

ВИДЕО: Ципрас открива, дека ден пред потпишување на договорот во Преспа, за малку ќе пропаднеле преговорите !

Поранешниот премиер на соседна Грција, Алексис Ципрас деновиве е во посета на Македонија каде што оствари бројни средби со владиниот врв. Алексис Ципрас, во интервјуто за „360 Степени“ проговори за преговорите помеѓу ...

Германскиот Парламент утре ќе одлучува дали има старт на преговорите со Македонија за влез во ЕУ !

Германскиот Парламент утре ќе одлучува дали има старт на преговорите со Македонија за влез во ЕУ !

Утре германскиот Бундестаг ќе одлучува за старт за преговорите на нашата земја на Самитот на ЕУ закажан за во октомври. Секторот за европски прашања информира дека заменик претседателот на Владата ...

Page 1 of 7 1 2 7