Tag: Меркел

Мицотакис и кажал „најн“ на Меркел ! Договорот од Преспа нема да добие поддршка од грчката опозиција !

Мицотакис во Берлин ќе ја уверува Меркел дека ќе го почитува Преспанскиот договор !

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска е во посета на Берлин каде ќе се сретне со германската канцеларка, Ангела Меркел и со заменикот канцелар и министер за финансии, Олаф Шолц.Теми ...

ВИДЕО: Трамп кажа дека има германска крв…Меркел за малку ќе пламнеше од смеи !

ВИДЕО: Трамп кажа дека има германска крв…Меркел за малку ќе пламнеше од смеи !

Социјалната мрежа Твитер веднаш пламна со хаштагот #TrampNotWelcome откако Трамп кажа дека „наскоро“ ќе ја посети Германија, за време на вчерашна прес-конференција на самитот Г7 во француски Бијариц. Твитерџиите веднаш ...

Мицотакис и кажал „најн“ на Меркел ! Договорот од Преспа нема да добие поддршка од грчката опозиција !

Грчкиот премиер Мицотакис, оваа недела на средба со Макрон и Меркел !

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис го привршува одморот, кој главно го помина на Крит, и веќе нареднава недела ја почнува својата прва турнеја во странство како премиер. Како што објавија грчки ...

ВИДЕО: И по трет пат, Ангела Меркел чудно се тресеше !

ВИДЕО: И по трет пат, Ангела Меркел чудно се тресеше !

Светските медиуми повторно прашуваат што се случува со германската канцеларка Ангела Меркел, која повторно се тресеше. Канцеларката Меркел повторно е во центарот на вниманието на јавноста откако камерите забележаа дека ...

Германска политичка партија бара „Дегзит“, по теркот на „Брегзит“ за излез од ЕУ ?!

Меркел бара Мицотакис да не го чепка „Преспанскиот“ договор со Македонија !

Германија очекува новата грчка Влада да има конструктивна улога во процесот на нормализација на односите со Северна Македонија. Владиниот портпарол Штефан Зајберт вчера на прес-конференција во Берлин пренесувајќи ја честитката ...

ВИДЕО: Меркел збунета пред Путин !

ВИДЕО: Меркел збунета пред Путин !

Германската канцеларка Ангела Меркел, изгледаше збунето и на последната средба со рускиот претседател, Владимир Путин, на самитот Г 20. Таа се движеше збунето меѓу новинарите, отсутно се ракуваше со Путин, ...

ВИДЕО: Ангела Меркел, по втор пат се тресе додека стои !

ВИДЕО: Ангела Меркел, по втор пат се тресе додека стои !

Германската канцеларка Ангела Меркел на церемонијата на именување на нов министер за правда, стоејќи до претседателот Франк-Валтер Штајнмајер повторно не изгледаше добро и се тресеше. На Меркел и била понудена ...

ВИДЕО: Меркел дехидрираше и се тресеше додека стоеше со украинскиот претседател !

ВИДЕО: Меркел дехидрираше и се тресеше додека стоеше со украинскиот претседател !

Ангела Меркел доживеа непријатност за време на церемонијата во Берлин за пречек на новиот украински претседател Володимир Зеленскиј. На германската канцеларка и се слоши и почна да се тресе, но ...

Студен туш од Берлин – Нема датум ова лето, можеби на есен ! Ама важно ќе биде оваа година…

Студен туш од Берлин – Нема датум ова лето, можеби на есен ! Ама важно ќе биде оваа година…

Канцеларката Меркел информираше дека Бундестагот ќе донесе одлука во септември за одобрување на старт на преговорите на ЕУ со Северна Македонија, согласно утврдените процедури на СР Германија за прашањата за ...

Макрон посакува Меркел да биде нов шеф на европската Влада !

Макрон посакува Меркел да биде нов шеф на европската Влада !

Францускиот претседател, Емануел Макрон, синоќа изјави дека ќе ја поддржи германската канцеларка, Ангела Меркел, да биде шеф на Европската комисија, ако таа сака. Макрон рече дека Европската Унија има потреба ...

Page 1 of 2 1 2