Tag: министер

ВИДЕО: Претседателот Трамп зборува во ОН, неговиот министер…спие ?!

ВИДЕО: Претседателот Трамп зборува во ОН, неговиот министер…спие ?!

Како што пренесува американската телевизија "CNBC", министерот Рос „дремнал“ 15-тина минути додека претседателот на САД држеше говор во Генералното собрание на Обединетите нации. Министерот за трговија на Соединетите Американски Држави ...

Министерот за одбрана на САД, доби на подарок коњ, при посетата на Монголија !

Министерот за одбрана на САД, доби на подарок коњ, при посетата на Монголија !

Министерот за одбрана на САД, Марк Еспер престојувал во Монголија со цел зајакнување на воените врски меѓу двете земји.Во министерството за одбрана на Монголија, на Епер традиционално му е подарен ...

Наместо „метла“ за Дураку, премиерот Заев го унапреди во „вицепремиер“ !

Наместо „метла“ за Дураку, премиерот Заев го унапреди во „вицепремиер“ !

На вчерашната владина седница, министерот за политички систем и односи меѓу заедниците, Садула Дураки, е назначен за заменик на претседателот на Владата, Зоран Заев, односно за вицепремиер. Дураки со неодамнешната ...

Во Скопје се родило најголемото бебе во државава !

Министерот за здравство на БиХ породил жена во амбулантно возило !

Млад брачен пар доби ќерка на пат до болница во Мостар, а породувањето го направил ни помалку ни повеќе, туку Томислав Пејиќ, министер за здравство на Западнохерцеговинската жупанија. Утринава, во ...

ВИДЕО: Српскиот министер Дачиќ, повторно главен пејач на грчка вечера !

ВИДЕО: Српскиот министер Дачиќ, повторно главен пејач на грчка вечера !

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ повторно го фатил микрофонот и покажал дека знае да пее, пренесуваат српските медиуми. На репертоарот во Грција се нашла неговата омилена песна ...

Србија: Елитна проститутка открива дека Министер и шмркал кокаин од задникот ?!

Србија: Елитна проститутка открива дека Министер и шмркал кокаин од задникот ?!

Елитна проститутка од Белград која за викенд заработувала до 4 илјади евра, тврди дека еден министер шмркал кокаин од нејзиниот гол задник „Министерот шмркаше кокаин од мојот гол задник“, стои ...

Бивш италијански министер доби затвор, откако митото кое го добивал го ставал на сметка во хрватска банка !

Бивш италијански министер доби затвор, откако митото кое го добивал го ставал на сметка во хрватска банка !

Галан за време на изградбата на браната против плимата кај Венеција примил мито од конзорциумот „Венеција Нуова“, а тие пари ги чувал и перел во Хрватска. Поранешниот министер чувал милион ...

Бугарија: Министерот за одбрана, Каракачанов спремен да прати 3000 војници на границата со Грција заради мигрантите !

Бугарија: Министерот за одбрана, Каракачанов спремен да прати 3000 војници на границата со Грција заради мигрантите !

Министерот за одбрана на Бугарија Красимир Каракачанов изјави дека е подготвен да испрати 3.000 војници на границата со Грција во случај да се влоши состојбата со мигрантите. Министерот на својот ...

Хрватска: Министерка без дозвола, удрила со автомобил во дете !

Хрватска: Министерка без дозвола, удрила со автомобил во дете !

Хрватската министерка за регионален развој и ЕУ фондови, Габриела Жалац немала важечка возачка дозвола во моментот кога со возилото кое го управувала налетала и удрила во дете. Медиумите пренесоа дека ...

Page 1 of 2 1 2