Tag: момче

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Србија: Уапсено момче кое со денови го чувал мртвото тело на девојката во својот стан !

Никола К. (30), е уапсен синоќа откако по него била распишана потерница, бидејќи во својот стан ја чувал со денови неговата почината девојка. Полицијата после повеќечасовна потрага во багажникот на ...

Германија: Хакери пробиле и објавиле лични податоци за стотина политичари !

Бугарија: Момче украло финансиски податоци на пет милиона корисници од базата на даночната управа !

Дваесетгодишен Бугарин, вработен во компанија за кибернетичка безбедност, е уапсен под сомнение дека е вмешан во хакерски напад врз даночната управа во кој се украдени лични и финансиски податоци на ...

ФОТО: Излетал од пат и загинал а моторциклот му се закачил на жица за струја !

ФОТО: Излетал од пат и загинал а моторциклот му се закачил на жица за струја !

Мотоциклистот М.М. (22) загина во сообраќајна несреќа во селото Змињак, кај Богатиќ, кога изгубил контрола над јахамата и слетал од патот. Се наведува дека телото на несреќното момче, кое почина ...

Бугарија: 30 години затвор за момчето кое ја уби новинарката Маринова !

Бугарија: 30 години затвор за момчето кое ја уби новинарката Маринова !

Бугарски суд го осуди на 30 години затвор човекот обвинет дека ја силувал и убил телевизиската новинарка Викторија Маринова. Дваесет и едногодишниот Северин Красимиров се појави денес во лисици и ...