Tag: Мост

ВИДЕО: Авион се заглавил под мост ?!

ВИДЕО: Авион се заглавил под мост ?!

Брзата реакција на возач во Кина ослободила авион кој останал заглавен под мост.Со лоша проценка, тој помислил дека ќе успее да помине под мост, кој сепак бил пренизок. Авионо не ...

ВИДЕО: Десет лица повредени по моќна експлозија на танкер со нафта !

Најмалку десет лица се повредени откако танкер со нафта експлодирал во пристаништето Услан во Јужна Кореја. На социјалните мрежи е објавено видео од моментот на експлозија на танкерот, додека поминувал ...

ВИДЕО: Пешаци и возило паднаа од мост, откако дел од него се сруши, во Турција !

ВИДЕО: Пешаци и возило паднаа од мост, откако дел од него се сруши, во Турција !

Дел од мостот во турскиот град Терме се сруши во реката надојдена по обилните дождови, повлекувајќи со себе двајца пешаци и возило.За среќа, пешаците добија полесни повреди. Инцидентот на мостот, ...

ФОТО: Полицајци во БиХ тргнале по мигранти, не виделе дека нема мост, па завршиле во река !

ФОТО: Полицајци во БиХ тргнале по мигранти, не виделе дека нема мост, па завршиле во река !

Неверојатна глетка можела да се види во неделата во Нови Травник.Два автомобили завршиле во реката Грлоници, од кои едниот полициски, и тоа на делот каде имало срушен мост од поплавите. ...

Траект урнал мост во Бразил !

Траект урнал мост во Бразил !

Во сојузната бразилска држава Пара, во северниот дел на земјата, траект удрил во мост, по што дел од мостот, околу 200 метри, се срушил во реката. Во реката паднале и ...