Tag: мртви

Епилогот од автобуската несреќа: 14 мртви и седум во критична состојба !

Епилогот од автобуската несреќа: 14 мртви и седум во критична состојба !

Во вчерашната стравична автобуска сообраќајна несреќа кај Ласкарци загина 14 лица, а 37 се повредени од кои седуммина се во критична состојба. Некои се пуштени на домашно лекуввање, а останатите ...

Хрватска: Девет лица починаа од грип, а над 8500 боледуваат !

Грипот во Романија уби 99 лица !

99 лица во Романија го загубија животот како последица од грипот, соопшти денес Националниот институт за јавно здравје. Последната жртва е 73-годишна жена која починала завчера.Таа имала вирус тип A ...

ВИДЕО: Авион се урна врз куќа на Флорида- Пермина загинати и двајца повредени !

ВИДЕО: Авион се урна врз куќа на Флорида- Пермина загинати и двајца повредени !

Пет лица загинаа, а двајца завршија во болница откако помал авион изутрината се урна врз двокатен станбен објект во градот Јорба Линда, во американската сојузна држава Калифорнија. Двајца мажи и ...

ИТНА ВЕСТ: Почина штипски пожарникар при гаснење на пожар на оџак !

Хрватска: Експлозија во хидроелектрана во Дубровник однесе два живота !

Уште едно тело на работник од Хидроелектраната „Дурбровник“ е пронајдено вчера на брегот на морето. Полицијата потврди дека телото е пронајдено околу 21:50 часот, пренесува хрватски Индекс. Во пожарот кој ...

Шестмина загинати во железничка несреќа во Данска !

Шестмина загинати во железничка несреќа во Данска !

Шест луѓе денеска загинаа во железничка несреќа во Данска, соопштија данските железници. Медиумите претходно објавија дека, поради силниот ветар, покривот на композиција на товарен воз се откорнал и удрил во ...

ВИДЕО: Петмина мртви во Кина откако автобус влетал меѓу автомобили и мотоцикли !

ВИДЕО: Петмина мртви во Кина откако автобус влетал меѓу автомобили и мотоцикли !

Најмалку пет лица, меѓу кои и еден полицаец, загинаа денеска, кога автобус влета меѓу автомобили и мотоцикли на прометна улица во кинескиот град Лонџан. Инцидентот се случил кога маж под ...

Автобусот кој излета во Србија е од Струга и бил технички исправен – Четири лица мртви а тројца се во животна опасност !

Автобусот кој излета во Србија е од Струга и бил технички исправен – Четири лица мртви а тројца се во животна опасност !

Автобусот на компанијата „Еуробус“ од Струга тргнал вчера вечер во 19 часот од Битола и се упатил кон соседна Србија, каде се случила несреќата. Во 1.40 часот на влезот на ...

ВИДЕО: Тројца мртви и 12 повредени во Стразбур откако едно лице почнало да пука на Божиќен базар !

ВИДЕО: Тројца мртви и 12 повредени во Стразбур откако едно лице почнало да пука на Божиќен базар !

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер изјави дека вооружен напаѓач убил три лица, додека 12 други ранил во близина на Божиќниот пазар во источниот француски град Стразбур.Тој пукал врз ...

Page 1 of 2 1 2