Tag: мртви

ИТНА ВЕСТ: Почина штипски пожарникар при гаснење на пожар на оџак !

Хрватска: Експлозија во хидроелектрана во Дубровник однесе два живота !

Уште едно тело на работник од Хидроелектраната „Дурбровник“ е пронајдено вчера на брегот на морето. Полицијата потврди дека телото е пронајдено околу 21:50 часот, пренесува хрватски Индекс. Во пожарот кој ...

Шестмина загинати во железничка несреќа во Данска !

Шестмина загинати во железничка несреќа во Данска !

Шест луѓе денеска загинаа во железничка несреќа во Данска, соопштија данските железници. Медиумите претходно објавија дека, поради силниот ветар, покривот на композиција на товарен воз се откорнал и удрил во ...

ВИДЕО: Петмина мртви во Кина откако автобус влетал меѓу автомобили и мотоцикли !

ВИДЕО: Петмина мртви во Кина откако автобус влетал меѓу автомобили и мотоцикли !

Најмалку пет лица, меѓу кои и еден полицаец, загинаа денеска, кога автобус влета меѓу автомобили и мотоцикли на прометна улица во кинескиот град Лонџан. Инцидентот се случил кога маж под ...

Автобусот кој излета во Србија е од Струга и бил технички исправен – Четири лица мртви а тројца се во животна опасност !

Автобусот кој излета во Србија е од Струга и бил технички исправен – Четири лица мртви а тројца се во животна опасност !

Автобусот на компанијата „Еуробус“ од Струга тргнал вчера вечер во 19 часот од Битола и се упатил кон соседна Србија, каде се случила несреќата. Во 1.40 часот на влезот на ...

ВИДЕО: Тројца мртви и 12 повредени во Стразбур откако едно лице почнало да пука на Божиќен базар !

ВИДЕО: Тројца мртви и 12 повредени во Стразбур откако едно лице почнало да пука на Божиќен базар !

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер изјави дека вооружен напаѓач убил три лица, додека 12 други ранил во близина на Божиќниот пазар во источниот француски град Стразбур.Тој пукал врз ...

Page 2 of 2 1 2