Tag: напади

Германските разузнавачи предупредуваат дека Исламска држава планира напади низ Европа !

Германските разузнавачи предупредуваат дека Исламска држава планира напади низ Европа !

Германското разузнавање предупреди дека терористичката организација Исламска држава може да организира напади во Европа. Директорот на Федералната служба за заштита на Уставот (БфВ) Томас Ханделванг првпат беше домаќин на годинешниот ...

САД и Бугарија предупредуваат на терористички напади во Македонија, кај нас…молк ?!

Руските разузнавачи предупредуваат на тероризам низ цела Европа !

Џихадистите од Исламската држава изгубија територии во Сирија и Ирак, но и понатаму претставуваат сериозна закана, бидејќи нивните терористички ќелии се шират по Европа и Азија. Алармантното предупредување го изнел ...

ВИДЕО: Во Италија, со багери украле 2.3 милиони евра од блиндирано возило на сред автопат !?

Италија се плаши од терористички напади – Зголемен степенот на безбедност !

Италија ќе ги зајакне безбедносните мерки за да избегне напаѓачот врз џамиите во Нов Зеланд да добие свои „следбеници“ во земјата, изјави италијанскиот министер за внатрешни работи и лидер на ...

Според амбасадорот на САД во Косово, над малцинствата се вршат насилства и се напаѓаат новинари !

Според амбасадорот на САД во Косово, над малцинствата се вршат насилства и се напаѓаат новинари !

По извештајот на Стејт департментот за човековите права, во кој станува збор и за Косово, се огласи и американскиот амбасадор во Приштина, Филип Коснет. „Косово продолжува да стагнира заради корупцијата, ...

САД и Бугарија предупредуваат на терористички напади во Македонија, кај нас…молк ?!

САД и Бугарија предупредуваат на терористички напади во Македонија, кај нас…молк ?!

Министерството за надворешни на Бугарија во петокот вечерта издаде предупредување од можни терористички напади во Македонија. Бугарското МНР се повикува на информациите од македонската полиција за спречен терористички напад. „По ...