Tag: нато

ВИДЕО: Премиерот Заев хит во Русија со наместениот разговор со комичари, кои се претставиле како претседателот на Украина !

ВИДЕО: Премиерот Заев хит во Русија со наместениот разговор со комичари, кои се претставиле како претседателот на Украина !

Вова и Лексус се познати во светот по „шeгитe“ кои досега му ги имаат направено на Макрон, Гуаидо, голем број на американски сенатори, конгресмени и гувернери, Столтенберг, Порошенко, американската претставничка ...

ВИДЕО: Две лица приведени оти извикувале „Македонија“ додека поминувале возила на НАТО !

ВИДЕО: Две лица приведени оти извикувале „Македонија“ додека поминувале возила на НАТО !

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо била уапсена, а потоа ослободена, бидејќи како што вели, на плоштадот во Скопје викала ,,Македонија, Македонија”, додека поминувале возила од НАТО. ,,Ме качија ...

Србија: Близу 70% од граѓаните се против влез во НАТО !

НАТО спремен да војува и во вселената со новата одбранбена политика :!

За прв пат НАТО ја усвои вселенската политика , правејќи така рамка за соочување со заканите , како што се комуникациските и навигациските сателити.Генералниот секретар на НАТО , Јенс Столтенберг ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп го обожава НАТО !.

Американскиот претседателот Доналд Трамп оцени дека неговиот притисок врз членките на НАТО да издвојуваат повеќе пари за нивната одбрана, доведе до зголемување на нивните придонеси за десетици милијарди долари. Сепак, ...

Србија: Близу 70% од граѓаните се против влез во НАТО !

Бугарија не сака НАТО бази на своја територија !

Бугарија нема планови за распоредување воено-поморски бази на НАТО на својата територија, вели вицепремиерот и министер за одбрана Красимир Каракачанов во интервјуто за руската новинска агенција ТАСС која во петокот ...

Бугарија гласаше „За“ протоколот за прием на Македонија во НАТО !

Бугарија гласаше „За“ протоколот за прием на Македонија во НАТО !

Со 140 пратенички гласови – „за“, бугарскиот парламент денска го ратификуваше Протоколот за пристап на Македонија во НАТО. Седницата започна со кворум од 123 пратеника, а пратениците од Бугарската социјалистичка ...

Грчкиот парламент денес одлучува за ратификација на договорот со „Северна Македонија“ !

Грција прва го ратификуваше протоколот за прием на „Северна Македонија“ во НАТО !

Исто како и за Договорот од Преспа со 153 гласа “За” грчкиот парламент го ратификуваше протоколот за членството на нашата земја во НАТО. Со ова стапува на сила преспанскиот договор. ...

Бугарија прва даде виза за Македонија да влезе во НАТО !

Бугарија прва даде виза за Македонија да влезе во НАТО !

Владата на Бугарија го одобри нацрт Протоколот на Северноатланската спогодба за пристапување на Македонија во НАТО. Со истата одлука, Советот на министри го овласти привремениот администратор на Постојаната делегација во ...