Tag: несреќа

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

5,5 години затвор за возачот кој лани на штипскиот булевар прегази средношколец !

Штипскиот Основен суд ја донесе пресудата против 69 годишниот Богдан Митевски, кој лани во ноември на пешачки премин пред регионалното електро-машинско училиште „Коле Нехтенин“ на булеварот „Гоце Делчев“ го прегази ...

Русија: Зголемено нивото на радиоактивност во Северодвинск !

Русија: Зголемено нивото на радиоактивност во Северодвинск !

Руската метеоролошка агенција откри радиоактивни изотопи на стронциум, бариум и лантан во тестирани примероци по несреќата за време на тестот на ракетниот мотор. Облакот на радиоактивни инертни гасови настанал како ...

Музичар во Канада убиен од мечка ?!

Музичар во Канада убиен од мечка ?!

Музичарот Џулијан Готијар, кој патувал по реката Мекензи во Канада, бил нападнат и убиен од гризли, според „Би-би-си“. Музичарот кој патувал за да сними звуци од природата за неговиот проект ...

15 годишната ќерка на најпознатиот банкар Голдсмит и внука на Ротчајлдс, почина во несреќа !

15 годишната ќерка на најпознатиот банкар Голдсмит и внука на Ротчајлдс, почина во несреќа !

Ќерката на Бен Голдсмит, најпознатата банкарска фамилија во светот, почина во понеделникот по несреќата на семејната фарма. Милионерот и финансиер, нејзиниот тако Бен Голдсмит, објави тажна порака на твитер, во ...

Македонец загинал во сообраќајна несреќа во Хрватска !

Македонец загинал во сообраќајна несреќа во Хрватска !

Еден македонски државјанин загина во сообраќајна несреќа што се случи вчера на автопатот А3 во Хрватска, јавија локалните медиуми. Се судриле македонски камион и автобус од Босна и Херцеговина.Сисачко-мославачката полиција ...

Page 1 of 3 1 2 3