Tag: нов зеланд

Два мали авиона се судрија во воздух – Загинале пилотите !

Два мали авиона се судрија во воздух – Загинале пилотите !

Во судир на два мали авиони во воздухот при приоѓањето на регионалниот аеродром на Нов Зеленд загинале двајцата пилоти, соопшти полицијата.Четворица падобранци кои биле во еден од двата авиона скокнале ...

Тригодишно дете, повредено во масакрот во Нов Зеланд, почина во рацете на татко му !

Тригодишно дете, повредено во масакрот во Нов Зеланд, почина во рацете на татко му !

Меѓу 49. жртви на масакрот во џамијата во Нов Зеланд е и едно тригодишно дете кое починало во прегратките на својот татко. И понатаму трае процесот на идентификација на жртвите. ...

ВИДЕО: Сенатор во Австралија добил јајце по глава од тинејџер, откако ги обвинил муслиманите за масакрот во Нов Зеланд !

ВИДЕО: Сенатор во Австралија добил јајце по глава од тинејџер, откако ги обвинил муслиманите за масакрот во Нов Зеланд !

Австралискиот сенатор на сојузната држава Квинсленд Фрејзер Енинг за вчерашниот масакр во Нов Зеланд ги обвини муслиманите. Енинг го осуди нападот, но потоа изјави дека тој потекнува од стравот од ...

ВИДЕО: Терористот од Нов Зеланд се појави во суд – Маж се обидел да го убие !

Австралискиот убиец од џамиите во Нов Зеланд, обвинет за 50 убиства !

Австралискиот екстремист Брентон Тарант обвинет е на новозеландскиот суд за убиство на педесет луѓе, според најновите податоци, ден по масакрот во двете џамии во Крајстчрч, а полицијата соопшти во неделата ...