Tag: осуда

Бившиот градоначалник на Рим, осуден на шест години затвор за корупција !

Бившиот градоначалник на Рим, осуден на шест години затвор за корупција !

Џани Алемано, кој беше градоначалник на Рим од 2008 до 2013, осудене на шест години затвор за корупција во аферата „Мафиа капитале“ за инфилтрација на членови на мафијата во администрацијата ...

Египет: Новинар осуден заради интервју со хомосексуалец !?

Египет: Новинар осуден заради интервју со хомосексуалец !?

Египетскиот телевизиски водител Мохамд ал- Гети е осуден на една година тешка работа , поради интервју со хомосексуалец.Поради ланското интервју , познатиот египетски телевизиски водител денеска е осуден од судот ...

Првата жена борец на УЧК ќе биде пред трибуналот во Хаг за воени злосторства !

Првата жена борец на УЧК ќе биде пред трибуналот во Хаг за воени злосторства !

Раимонда Реци, поранешна припадничка на ОВК, во средата вечер, на својата страница на Фејсбук, објави дека Специјализираното обвинителство, со седиште во Хаг, ја повикало да даде исказ. Таа напиша дека ...