Tag: париз

ВИДЕО: Нотр Дам може да биде обновен со 3-Д приказ од видео игра ?!

Пожарот на катедралата Нотр Дам, ја зголемило концетрацијата на олово – Опасност од труење во тој дел на Париз !

Пожарот на покривот на катедралата Нотр Дам во Париз оставил високо ниво на олово на плоштадот пред катедралата и на околните улицa. Париската полиција издала соопштение дека нивото на олово ...

Зголемени самоубиствата кај француските полицајци – За 4 месеци, 28 си го одзеле животот !

1 мај во Париз, со 74.000 полицајци !?

Првомајските демонстрации во Париз, на кои ќе земат учество синдикатите, жолтите елеци и други групи ќе ги обезбедуваат 74.000 полицајци и жандарми.. Бројката на 74.000 припадници на силите на редот ...

ВИДЕО: Катедралата Нотр Дам во Париз, поради пожар остана без кров !

ВИДЕО: Снимките од дрон, ќе ви покажат што уништи пожарот на катедралата Нотр Дам во Париз !

Париз и Франција се уште се во шок од пожарот кој ја зафати катедралата Нотр Дам и уништи голем дел од нејзината конструкција. Популарната катедрала гореше цели девет часа, а ...

ВИДЕО: Нотр Дам може да биде обновен со 3-Д приказ од видео игра ?!

ВИДЕО: Нотр Дам може да биде обновен со 3-Д приказ од видео игра ?!

Помошта при обнова на катедралата Нотр Дам би можела да стигне од помаку неочекуван избор: популарната видео игра “Assassin’s Creed Unity”. Имено, иако не недостасуваат фотографии од катедралата пред пожарот, ...

ВИДЕО: Ова остана од катедралата Нотр Дам – Спасена е главната конструкција !

ВИДЕО: Ова остана од катедралата Нотр Дам – Спасена е главната конструкција !

Пожарникарите успејаа да ја спасат главната камена структура на 850 години старата готска градба на едно од најзначајните париски обележја со светска вредност, катедралата Нотр Дам. Од пламените јазици кои ...

ВИДЕО: Париз гори ! Расте бројот на приведени демонстранти во „демократска“ Франција !

Нема пауза: Жестоки судири на „Жолтите елеци“ со полицијата во Париз !

Демонстрантите од движењето Жолти елеци се судрија со полицијата во францускиот град Тулус, во моментот кога претседателот Емануел Макрон се подготвува да ги најави новите мерки, со кои би требало ...

Page 1 of 3 1 2 3