Tag: пари

Богата нација: Милион македонски туристи оставиле 155 милиони евра во Грција !

Богата нација: Милион македонски туристи оставиле 155 милиони евра во Грција !

Над еден милион македонски туристи во текот на 2018 ја посетиле Грција, од кои јужниот сосед остварил приходи од 155 милиони евра, покажуваат статистичките податоци во годишниот извештај од Банката ...

Лоша анкета за Макрон: над 64% од Французите ги поддржуваат „Жолтите елеци“ !

ВИДЕО: „Жолтите елеци“ револтирани – Собрале пари за Нотр Дам а за нив нема ниту евро !

Полицијата за немири и демонстрантите се судрија во центарот на Париз, за време на антивладините протести на жолтите елеци поради „кризата" од високите даноци и економската нееднаквост. Помалку од една ...

Хрватска: Живеел четири години со мртвото тело на мајка му за да го зема нејзиниот социјален надоместок !

Хрватска: Живеел четири години со мртвото тело на мајка му за да го зема нејзиниот социјален надоместок !

Маж во Ријека цели четири години живеел со трупот на неговата мајка, кое го криел под ќебиња и отпад, пренесуваат хрватските медиуми. Како што се пренесува, против тој маж, со ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Претседателот на САД, Доналд Трамп предложи рекорден буџет од 4,7 трилијарди долари за претстојната буџетска година. Агенцијата АП наведува дека предлогот кој шефот на Белата куќа го изнел синоќа, предвидува ...

Грција: Злоупотреба на пари за финансирање на македонски медиуми, ги води Каменос и Коѕијас на суд ?!

Грција: Злоупотреба на пари за финансирање на македонски медиуми, ги води Каменос и Коѕијас на суд ?!

Лидерот на АНЕЛ (Независни Грци) Панос Каменос најави контра-тужба против поранешниот шеф на грчкото МНР и потписник на преспанскиот договор, Никос Коѕијас. Овие најави доаѓаат само неколку дена откако Коѕијас ...

Епилогот од автобуската несреќа: 14 мртви и седум во критична состојба !

Град Скопје сака да додели помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа, во висина од 100.000 денари !

Советот на Скопје денес ќе одлучува за доделување парична помош од по 100.000 денари на семејствата на петнаесетмина загинати во сообраќајната кај Ласкарци. Одлуката е по предлог на градоначалникот на ...

Македонски просек: Најсиромашните трошат 10.000, најбогатрите близу 60.000 денари месечно за живот !

Македонски просек: Најсиромашните трошат 10.000, најбогатрите близу 60.000 денари месечно за живот !

Статистичките пресметки покажуваат дека од вкупниот приход со кој располагаат сите македонски домаќинства, само 5,6 проценти е на сметките на најсиромашните една петтина жители на државата, а дури околу 40 ...

Од идната година, и нови пари со името „Северна Македонија“ !

Од идната година, и нови пари со името „Северна Македонија“ !

Народната банка поради комплексноста на постапката треба да направи анализа и план на неопходните активности за постепена замена на банкнотите, со оценета временска динамика, во рамките на редовните нови емисии, ...

Програмер нашол грешка и успеал од банкомат да извлече над милион долари ?!

Програмер нашол грешка и успеал од банкомат да извлече над милион долари ?!

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските медиуми пренесуваат дека 43-годишниот Чјин Чјиишенг ...

Page 1 of 2 1 2