Tag: пехлево

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Жители на Пехчевско излетале со возило близу Берово – Повредени петмина !

На 17.03.2019 околу 04.30 часот на место викано „Трската“ во Берово, патничко возило „Сеат леон“ со беровски регистарски ознаки, управувано од Д.Ш.(27) од село Умлена, пехчевско, изгубило контрола и излетало ...