Tag: плата

Ќерката на хрватската претседателка Колинда, доби стипендија на Харвард поголема од платата на мајка и !

Ќерката на хрватската претседателка Колинда, доби стипендија на Харвард поголема од платата на мајка и !

Ќерката на хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, 18-годишната Катарина Китаровиќ, ќе студира во САД и е примена на четири универзитети, кои нудат стипендија. „’Харвард’ беше нејзиниот прв избор иако таа беше ...

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

Путин лани заработил 135.000 долари а премиерот Медведев 153.000 !

Рускиот претседател, Владимир Путин, минатата година заработил 135.000 долари, што е за околу 20.000 помалку отколку во 2017 година, покажува неговата даночна пријава објавена на веб-страницата на Кремљ. Просечните месечни ...

45 вработени во Општина Будва не доаѓале на работа а примале плата – Штетата е најмалку 5 милиони евра !

45 вработени во Општина Будва не доаѓале на работа а примале плата – Штетата е најмалку 5 милиони евра !

Против 45 вработени во локалната управа на Будва и јавните претпријатија ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе им биде даден отказ, бидејќи подолг период не доаѓале на работа. – ...

Компјутерските програмери со највисоки плати од 1000 евра !

Компјутерските програмери со највисоки плати од 1000 евра !

Во Македонија најдобро заработуваат програмерите и вработените во воздухопловен транспорт, може да се види од податоците на Државниот завод за статистика. Вработените во секторот воздухопловен транспорт во ноември лани имале ...

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

Најголема просечна плата од 3000 евра има во Луксембург и Данска, најмала од 457 евра во Бугарија !

Најголемите просечни плати во државите на Европската унија ги имаат работниците на Данска и Луксембург додека најниска е платата во соседна Бугарија.Ова се резултатите од истражувањето кое ги направил истражувачот ...

Page 1 of 2 1 2