Tag: подморница

Американците запленија 5.5 тони кокаин на подморница, вреден 165 милиони долари !

Американците запленија 5.5 тони кокаин на подморница, вреден 165 милиони долари !

Американската крајбрежна стража пресретна подморница во која нашла и запленила речиси 5,5 тони кокаин, чијашто вредност се проценува на 165 милиони долари, соопштија надлежните служби. Акцијата била изведена на 5 ...

ВИДЕО: Американски специјалци скокнале врз подморница, полна со 8 тони кокаин !

ВИДЕО: Американски специјалци скокнале врз подморница, полна со 8 тони кокаин !

Американската крајбрежна стража објави видео на кое се гледа како нејзини членови скокаат на подморница во движење која пренесувала речиси 8.000 килограми кокаин во вредност од 232 милиони долари. На ...

ВИДЕО: Руска подморница, потоната пред 30 години близу Норвешка, се уште зрачи радијација !

ВИДЕО: Руска подморница, потоната пред 30 години близу Норвешка, се уште зрачи радијација !

Советска нуклеарна подморница која во 1989 година потонала крај брегот на Норвешка сѐ уште зрачи радијација, соопштија истражувачите по заедничката норвешко-руска експедиција. Остатоците на подморницата „Комсомолец“ се наоѓаат на дното ...

Скандал во британската морнарица – Седум војници избркани заради користење на дрога !

Скандал во британската морнарица – Седум војници избркани заради користење на дрога !

Од подморницата на британската кралска морнарица „HMS Talent“, вооруженa со крстаречки ракети „томахавк“, исфрлени се седуммина морнари кои користеле кокаин, објавиј „Мејл он сандеј“, а „Дејли телеграф“ потсетува дека на ...

ВИДЕО: Новата руска нуклеарна подморница „Посејдон“ плови без екипаж !?

ВИДЕО: Новата руска нуклеарна подморница „Посејдон“ плови без екипаж !?

Руското Министерство за одбрана објави снимка од „Посејдон“, нуклеарна подморница која функционира без екипаж, а која тамошните воени експерти ја нарекуваат најопасното морско оружје. Русите тврдат дека во тек се ...