Tag: пожар

ВИДЕО: Гори околу студиото „Ворнер Брос“ во Холивуд !

ВИДЕО: Гори околу студиото „Ворнер Брос“ во Холивуд !

Студиото на „Ворнер Брос“ во близина на Лос Анџелес е евакуирано откако избувнал пожар во негова близина, јавуваат американските медиуми.Опожарени се 34 хектари, соопшти пожарната служба во Лос Анџелес, јави ...

65 патници загинале во пожар на воз, додека подготвувале појадок !

65 патници загинале во пожар на воз, додека подготвувале појадок !

Најмалку 65 патници загинаа откако се запали воз во Пакистан.Министерот за железници Шеик Рашид Ахмед изјави дека пожарот бил предизвикан од експлозија на гас, што еден од патниците го користел ...

ВИДЕО: Маринела Тушева објави видео на фејсбук, од горењето на автомобилите на нејзиниот брат и татко !

ВИДЕО: Маринела Тушева објави видео на фејсбук, од горењето на автомобилите на нејзиниот брат и татко !

Поранешната пратеничка Маринела Тушева, која сега работи во Министерството за одбрана, на нејзиниот фејсбук профил објави видео на кое се гледа како гори еден од двата автомобили запалени од засега ...

Запалени автомобилите на бившиот претседател на ОО на СДСМ во Штип, Тушев !

Запалени автомобилите на бившиот претседател на ОО на СДСМ во Штип, Тушев !

Ноќеска биле запалени двата автомобили на бившиот претседател на ОО на СДСМ,Никола Тушев. Полицијата спроведува истрага како се опожарени двата автомобила на Тушев, во текот на ноќта. Освен неговите два ...

Експлозија па пожар на Технолошкиот факултет во Белград !

Експлозија па пожар на Технолошкиот факултет во Белград !

На Технолошко-металуршкиот факултет во Белград синоќа се случила експлозија и избил пожар, нема повредени, но причинета е голема материјална штета. Факултетот од утрово нормално работи и нема опасност од испарување, ...

Page 1 of 5 1 2 5