Tag: Полиција

Зголемени самоубиствата кај француските полицајци – За 4 месеци, 28 си го одзеле животот !

1 мај во Париз, со 74.000 полицајци !?

Првомајските демонстрации во Париз, на кои ќе земат учество синдикатите, жолтите елеци и други групи ќе ги обезбедуваат 74.000 полицајци и жандарми.. Бројката на 74.000 припадници на силите на редот ...

Полицаец влетал со автомобил во луѓе – Тие му се нафрлиле и го убиле !

Полицаец влетал со автомобил во луѓе – Тие му се нафрлиле и го убиле !

Десет лица загинаа, а 30 се повредени, повеќето деца, кога еден полицаец влетал со автомобил на велигденската процесија во Гомбе, на североистокот на Нигерија, по што верниците го убија, изјавија ...

Зголемени самоубиствата кај француските полицајци – За 4 месеци, 28 си го одзеле животот !

Зголемени самоубиствата кај француските полицајци – За 4 месеци, 28 си го одзеле животот !

Синдикатот на француските полицајци побара итен состанок со министерот за внатрешни работи на Франција, Кристоф Кастанер, откако вчера двајца припадници на полицијата извршија самоубиство. Со двата последни случаи, бројот на ...

Грција: Запленети рекордни 6.5 тони марихуана, вредна 150 милиони долари !

Рим: Полиција пронашла дрога на гробишта !

Италијанската полиција пронашла повеќе од еден килограм кокаин на гробишта во Рим, а под сомнение дека е поврзан со пронајдената дрога, уапсен е 42-годишен каменорезец. Полицијата соопшти дека нејзините припадници ...

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Син на поранешен градоначалник со нож “прободел” полициски службеник – Повредениот е во болница и во стабилна состојба !

Откако прексиноќа беше прободен со нож од две момчиња, полицискиот службеник Филип Филиповски е во стабилна состојба на КАРИЛ во Скопје. Според медиумите, еден од напаѓачите е син на Ѕвонко ...

Германија: 100 полицајци раздвојувале тепачка на фанови на две Јутјуб ѕвезди !

Германија: 100 полицајци раздвојувале тепачка на фанови на две Јутјуб ѕвезди !

Повеќе од 100 полицајци беа ангажирани за да се спречи масовна тепачка во Берлин, наводно организирана од две ривалски Јутјуб ѕвезди. Тепачката прво избила на плоштадот Александерплац во центарот на ...

Стевчо Јакимовски приведен во полиција – Бившиот градоначалник на Карпош може да заврши во притвор !

По налог на јавен обвинител утрово е приведен поранешниот градоначалник на скопската општина Карпош и претседател на партијата ГРОМ, Стефче Јакимовски. Од МВР ја потврдуваат оваа информација. Неофицијално, приведени се ...

Ромео и Јулија од Велес: Полицијата трага по вљубени малолетници кои побегнале од дома !

Ромео и Јулија од Велес: Полицијата трага по вљубени малолетници кои побегнале од дома !

Полицијата трага по 14-годишно девојче од Куманово, и 15-годишно момче од Велес кои биле во љубовна врска, и побегнале од дома. Во саботата вечерта во 22:00 часот 44-годишниот Р.Х. во ...

Page 1 of 4 1 2 4