Tag: Полиција

Косово: Четири приватни болници во Приштина затворени заради трговија со човечки органи !

Косово: Уапсени две лица за трговија со човечки клетки !

Косовската полиција уапси две лица осомничени за сторено кривично дело трговија со органи и човечки клетки. Настанот се случил во Приштина, додека осомничените се турски државјанин и Албанка од Албанија. ...

Виена: Босанец и пукал во глава на својата бивша девојка на сред улица !

Австрија: Над 20 момчиња бранеле Србинка од полицајци кои сакале да ја уапсат, оти тепала момче !?

Дваесет и едногодишна Србинка направила хаос во Виена, по што три полицајци биле повредени, три лица уапсени и биле уништени полицајски автомобил и мотори, пренесуваат српски медиуми. Полицајците дошле по ...

Лондон: За 28 часа, убиени 4 лица !

Лондон: За 28 часа, убиени 4 лица !

Во најновниот бран убиства во Лондон во кој во последните 28 часа се убиени четири лица, вклучително и жена во доцна бременост која била избодена до смрт, градоначалникот Садик Кан ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Уапсен црногорски наставник – Во станот имал детски порнографски материјал !

Полицијата уапси 40- годишен наставник во училиште во околуната на Апатина, Црна Гора поради сомнеж дека извршил кривично дело, прикажување, прибирање и поседување на порнографски материјал и искористување на малолетни ...

ВИДЕО: Полицијата објави какво оружје пронашла во домот на бугарскиот малолетник кој планираше терористички акт во Пловдив !

ВИДЕО: Полицијата објави какво оружје пронашла во домот на бугарскиот малолетник кој планираше терористички акт во Пловдив !

Материјали за бомби, книга за исламската држава, симболи и знамиња се наоѓаат меѓу предметите на 16-годишното момче терорист, кое било спречено во подготвување на терористички напад во Пловдив. Момчето успеало ...

ВИДЕО: Србин им бегал со комбе на полицајци во Хрватска – Едвај го запреле на патарина со блокади !

ВИДЕО: Србин им бегал со комбе на полицајци во Хрватска – Едвај го запреле на патарина со блокади !

Во Хрватска, на автопатот А1, полицијата не можела да запре Србин со сомнително возило.Полицијата следела комбе со загребска регистрација, за кое се сомневале дека се користи за кривично дело, односно ...

ВИДЕО: Напаѓач пукал во градската управа на Вирџинија Бич во САД и убил 12 лица по што полицијата го убила !

ВИДЕО: Напаѓач пукал во градската управа на Вирџинија Бич во САД и убил 12 лица по што полицијата го убила !

Најмалку 12 лица беа убиени на американскиот источен брег, кога вооружен човек отвори оган во зграда на градска управа. Напаѓачот загинал по размената на оган со полицајци. Долгогодишен градски службеник ...

Page 1 of 5 1 2 5