Tag: претседател

Бразилскиот претседател сака да гради во Амазонија – Дали пожарите не се случајни !?

Бразилскиот претседател сака да гради во Амазонија – Дали пожарите не се случајни !?

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро се надева дека ќе ги саботира напорите да се сочува Амазонија, откриваат документите кои неодамна се појавија во јавноста. Како што се наведува, бразилската влада планира ...

ВИДЕО: Меркел дехидрираше и се тресеше додека стоеше со украинскиот претседател !

ВИДЕО: Меркел дехидрираше и се тресеше додека стоеше со украинскиот претседател !

Ангела Меркел доживеа непријатност за време на церемонијата во Берлин за пречек на новиот украински претседател Володимир Зеленскиј. На германската канцеларка и се слоши и почна да се тресе, но ...

Косовскиот претседател Тачи, невиден богаташ: Имотот му вреди скоро половина милион евра ?!

Косовскиот претседател Тачи, невиден богаташ: Имотот му вреди скоро половина милион евра ?!

Во својата изјава за Агенцијата за борба против корупција, претседателот на Косово, Хашим Тачи, го пријави својот имот за 2019 година, која вклучува две куќи во вредност од 430.000. Една ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп има најголем рејтинг во последните две години – 48% ја поддржуваат неговата работа !

Рејтингот на американскиот претседател Доналд Трамп го достигна највисокото ниво во изминатите две години. Ова ги покажува податоците од студијата спроведена од Harvard CAPS / Harris Poll. 48% од регистрираните ...

Ѓорѓе Иванов се сели во простории во „Џевахир“ за месечна кирија од 1950 евра !

Ѓорѓе Иванов се сели во простории во „Џевахир“ за месечна кирија од 1950 евра !

Екс претседателот на Република Македонија, ги предаде клучевите од Вила Водно на новоизбраниот претседател Стево Пендаровски. Како што веќе претходно објавивме, за Иванов се изнајмени простории во комплексот висококатници „Џевахир ...

Пендаровски даде заклетва и стана нов Претседател на Македонија !

Пендаровски даде заклетва и стана нов Претседател на Македонија !

Стево Пендаровски денес стана петтиот претседател на Македонија. Откако ја положи заклетвата, новиот претседател на земјава, одржа говор во Собранието пред присутните претставници на дипломатскиот кор, министрите, поранешните претседатели и ...

Денес на пладне, Стево Пендаровски и официјално ја презема должноста Претседател на Македонија !

Денес на пладне, Стево Пендаровски и официјално ја презема должноста Претседател на Македонија !

На денешната седница во Собранието, на која новиот претседател Стево Пендаровски ќе даде свечена изјава со која ќе биде инаугуриран на функцијата, најавено е присуство на повеќе државници од регионот, ...

Стево Пендаровски избран за Претседател на Македонија – Одлучија гласовите на ДУИ !

Стево Пендаровски избран за Претседател на Македонија – Одлучија гласовите на ДУИ !

Стево Пендаровски, синоќа и се обрати на јавноста, по освојување на окол 60.000 гласови повеќе од противкандидатот Давкова-Сиљановска. -Слушнете го врховниот командант, низ насмевка извика Пендаровски, додека медиумите се подготвуваа ...

Стево Пендаровски со 323.846 гласови, и Гордана Силјановска Давкова со 319.240, во втор круг на претседателските избори !

Стево Пендаровски со 323.846 гласови, и Гордана Силјановска Давкова со 319.240, во втор круг на претседателските избори !

Според обработените речиси сто проценти од резултатите, ДИК објави дека кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски во вчерашниот прв круг од претседателските избори освоил 323.846 гласови, кандидатката на ВМР ДПМНЕ Гордана ...

Page 1 of 4 1 2 4