Tag: претседател

Ѓорѓе Иванов се сели во простории во „Џевахир“ за месечна кирија од 1950 евра !

Ѓорѓе Иванов се сели во простории во „Џевахир“ за месечна кирија од 1950 евра !

Екс претседателот на Република Македонија, ги предаде клучевите од Вила Водно на новоизбраниот претседател Стево Пендаровски. Како што веќе претходно објавивме, за Иванов се изнајмени простории во комплексот висококатници „Џевахир ...

Пендаровски даде заклетва и стана нов Претседател на Македонија !

Пендаровски даде заклетва и стана нов Претседател на Македонија !

Стево Пендаровски денес стана петтиот претседател на Македонија. Откако ја положи заклетвата, новиот претседател на земјава, одржа говор во Собранието пред присутните претставници на дипломатскиот кор, министрите, поранешните претседатели и ...

Денес на пладне, Стево Пендаровски и официјално ја презема должноста Претседател на Македонија !

Денес на пладне, Стево Пендаровски и официјално ја презема должноста Претседател на Македонија !

На денешната седница во Собранието, на која новиот претседател Стево Пендаровски ќе даде свечена изјава со која ќе биде инаугуриран на функцијата, најавено е присуство на повеќе државници од регионот, ...

Стево Пендаровски избран за Претседател на Македонија – Одлучија гласовите на ДУИ !

Стево Пендаровски избран за Претседател на Македонија – Одлучија гласовите на ДУИ !

Стево Пендаровски, синоќа и се обрати на јавноста, по освојување на окол 60.000 гласови повеќе од противкандидатот Давкова-Сиљановска. -Слушнете го врховниот командант, низ насмевка извика Пендаровски, додека медиумите се подготвуваа ...

Стево Пендаровски со 323.846 гласови, и Гордана Силјановска Давкова со 319.240, во втор круг на претседателските избори !

Стево Пендаровски со 323.846 гласови, и Гордана Силјановска Давкова со 319.240, во втор круг на претседателските избори !

Според обработените речиси сто проценти од резултатите, ДИК објави дека кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски во вчерашниот прв круг од претседателските избори освоил 323.846 гласови, кандидатката на ВМР ДПМНЕ Гордана ...

И официјално, за претседател на државата ќе трчаат тројца кандидати !

До 13 часот, гласале само 19,89% од гласачите !

Според официјалните податоци на државната изборна комисија, на претседателските избори до 13 часот гласале вкупно 19,89% од регистрираните гласачи . Според податоците од Државната изборна комисија, од вкупно регистрираните 1 ...

И официјално, за претседател на државата ќе трчаат тројца кандидати !

Од вечер, предизборен молк пред претседателските избори !

Вечерва на полноќ завршува претседателската кампања и почнува предизборниот молк. За време на 20 дневната кампања тројцата претседателски кандидати остварија повеќе средби со граѓаните и организираа митинзи низ целата држава. ...

Стпе Месиќ, повторно сака да биде претседател на Хрватска !

Стпе Месиќ, повторно сака да биде претседател на Хрватска !

Поранешниот претседател Стјепан Месиќ денеска најави дека размислува повторно да се кандидира за претседател на Хрватска. Тој рече дека уште не донел одлука, но дека го посетуваат многу групи, поединци, ...

Page 1 of 3 1 2 3