Tag: претседател

Дворски игри: ДУИ со свој кандидат за претседател, ќе врши притисок врз СДСМ !

Дворски игри: ДУИ со свој кандидат за претседател, ќе врши притисок врз СДСМ !

Раководството на ДУИ одлучило да настапува самостојно и со свој кандидат на Претседателските избори. Претседателството на ДУИ едногласно одлучи дека партијата на претседателските избори ќе оди со свој кандидат, изјави ...

Влатко Ѓорчев, објави дека влегува во партиска трка за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ !

Влатко Ѓорчев, објави дека влегува во партиска трка за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ !

Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше јавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес ...

Иванка, ќерката на Доналд Трамп, кандидат за претседател на Светска банка ?!

Иванка, ќерката на Доналд Трамп, кандидат за претседател на Светска банка ?!

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп , Иванка е кандидат за претседател на Светска банка.Според информациите на ,,Фајненшал Тајмс”, таа би дошла на раководното место на Свњетска банка по заминувањето ...

Page 4 of 4 1 3 4