Tag: продажба

Бугарија доби шлаканица од ЕУ заради давањето на „економски“ пасоши !

Над 600.000 Бугари, спремни да го продадат својот глас на избори !?

Повеќе од 600 илјади државјани на Бугарија би го продале својот избирачки глас во замена за пари, покажува резултати на анкета спроведена од „Галуп“. Истражувањето било направено откако во јавноста ...

Во Скопје се родило најголемото бебе во државава !

Грција: Уапсена организирана група која продавала бебиња ?!

Грчката полиција на северот на земјата разби криминална група која продавала бебиња, додавајќи дека станува збор за една од најорганизираните групи во Европа. Полиција информираше дека 12 лица се уапсени, ...

ВИДЕО: Мексико продава 82 запленети мафијашки автомобили вредни 1.5 милиони долари !

ВИДЕО: Мексико продава 82 запленети мафијашки автомобили вредни 1.5 милиони долари !

Аукцијата на 82 луксузни автомобили , запленети од нарко картелите во Мексико , е закажана за во недела.Почетната цена за сите автомобили е околу 1,5 милиони долари. Шефот на неодамна ...

Повлечени лежалки за бебиња – Усмртиле 32 бебиња !

Повлечени лежалки за бебиња – Усмртиле 32 бебиња !

Милиони лежалки за бебиња од призводителот Fisher-Price се повлечени од продажба по смртта на најмалку 32 бебиња,објави американската комисија за безбедбност на потрошувачите. ,,Смртта на бебињата настанала во лежалките од ...

Page 1 of 2 1 2