Tag: путин

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

Путин лани заработил 135.000 долари а премиерот Медведев 153.000 !

Рускиот претседател, Владимир Путин, минатата година заработил 135.000 долари, што е за околу 20.000 помалку отколку во 2017 година, покажува неговата даночна пријава објавена на веб-страницата на Кремљ. Просечните месечни ...

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

Путин денес во Крим на одбележувањето на припојувањето со Русија !

Рускиот претседател Владимир Путин утре на Крим ќе учествува во одбележувањето на петтата годишнина на руската анексија на полуостровот, потегот кој го осудија и Украина и голем дел од меѓународната ...

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

Путин до САД: “Ако разместите ракети во Европа, ние ќе нишаниме кон вас !„

Рускиот претседател Владимир Путин во обраќањето во Федералното собрание рекол дека Русија е подготвена да се брани ако Вашингтон одлучи да размести проектили во Европа. Тој рекол дека САД во ...

ВИДЕО: За „Богојавление“, Путин се нурна во ледена вода !

ВИДЕО: За „Богојавление“, Путин се нурна во ледена вода !

Рускиот претседател Владимир Путин учестуваше во овогодинешното Богојавленско капење и се нурна во ледената вода.Како што се наведува, тој тоа го направил во еден храм во Подмосковљ. https://twitter.com/twitter/statuses/954247740086734849

Путин во Белград ! Ќе го чуваат 6000 полицајци и 250 агенти а имал и двајца двојници !?

Путин во Белград ! Ќе го чуваат 6000 полицајци и 250 агенти а имал и двајца двојници !?

Владимир Путин денеска ќе пристигне во Белград, во придружба на 30 најблиски специјалци од Федералната служба за обезбедување, а околу 6.000 полицајци и лица од безбедносните служби ќе се грижат ...

ВИДЕО: Путин пукаше од топ !

ВИДЕО: Путин пукаше од топ !

Рускиот претседател Владимир Путин го одбележа Божиќ така што во Санкт Петербург пукаше од топ. Путин го посети својот роден Санкт Петербург и го повлече прекинувачот на хаубицата на Петропавловската ...

Page 1 of 2 1 2