Tag: путин

ВИДЕО: Меркел збунета пред Путин !

ВИДЕО: Меркел збунета пред Путин !

Германската канцеларка Ангела Меркел, изгледаше збунето и на последната средба со рускиот претседател, Владимир Путин, на самитот Г 20. Таа се движеше збунето меѓу новинарите, отсутно се ракуваше со Путин, ...

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

Путин ја продолжи забраната за увоз на храна од Европа до 2020 година !

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша указ за продолжување на забраната за увоз на храна од Европската унија до крајот на 2020 година, пренесе Ројтерс. Агенцијата потсетува дека Русија наметна ...

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

Путин лани заработил 135.000 долари а премиерот Медведев 153.000 !

Рускиот претседател, Владимир Путин, минатата година заработил 135.000 долари, што е за околу 20.000 помалку отколку во 2017 година, покажува неговата даночна пријава објавена на веб-страницата на Кремљ. Просечните месечни ...

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

Путин денес во Крим на одбележувањето на припојувањето со Русија !

Рускиот претседател Владимир Путин утре на Крим ќе учествува во одбележувањето на петтата годишнина на руската анексија на полуостровот, потегот кој го осудија и Украина и голем дел од меѓународната ...

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

Путин до САД: “Ако разместите ракети во Европа, ние ќе нишаниме кон вас !„

Рускиот претседател Владимир Путин во обраќањето во Федералното собрание рекол дека Русија е подготвена да се брани ако Вашингтон одлучи да размести проектили во Европа. Тој рекол дека САД во ...

ВИДЕО: За „Богојавление“, Путин се нурна во ледена вода !

ВИДЕО: За „Богојавление“, Путин се нурна во ледена вода !

Рускиот претседател Владимир Путин учестуваше во овогодинешното Богојавленско капење и се нурна во ледената вода.Како што се наведува, тој тоа го направил во еден храм во Подмосковљ. https://twitter.com/twitter/statuses/954247740086734849

Page 1 of 2 1 2