Tag: Работа

Ќерката на Димитров ангажирана во МНР кај татко и ?!

Ќерката на Димитров ангажирана во МНР кај татко и ?!

Јана Димитрова, ќерка на министерот за надворешни работи Никола Димитров, на нејзиниот профил на професионалната мрежа „Линкедин“, се пофали дека е ангажирана и стажира во Министерството за надворешни работи. На ...

Државата вработува ! Објавени огласи за нови 120 лица низ државни фирми !

Со измените на Законот, работел не работел, по 65 години, секој ќе има пензија од 100 евра !?

Постарите од 65 години, кои не работеле ниту еден ден, од годинава ќе можат да добијат пензија. Ова го предвидува Предлог законот за социјална сигурност на старите лица кој веќе ...

Белград: Во еден ден, 6 возачи од градскиот превоз заминале во Германија !

Белград: Во еден ден, 6 возачи од градскиот превоз заминале во Германија !

Само во еден ден 6 белградски возачи од јавниот градски превоз заминале во Германија за повисоки плати, пишуваат српските медиуми. Добиваат четири пати поголеми плати, курс за јазик платен од ...

Државата вработува ! Објавени огласи за нови 120 лица низ државни фирми !

Финска: Ниту со додаток од 650 евра, не ги натераа невработените да бараат работа !

Ни загарантираниот основен додаток од 560 евра не ги поттикна невработените Финци да бараат работа. Финската влада, со цел да ја подобри работната атмосфера и да ја намали невработеноста, по ...

Си дал отказ на работа, па последниот ден дошол облечен како Спајдермен !

Си дал отказ на работа, па последниот ден дошол облечен како Спајдермен !

Непознат човек бил фотографиран на работното место во банка, пред компјутер, облечен во Спајдермен костим.За некои, последниот ден од работа е емоционален и тажен, за друг, тежок и едвај чека ...

Тоа е Македонија: За да се вработи во МЕПСО, сестрата на најбогатиот Министер, извиси најдобриот студент на машински факултет !

Тоа е Македонија: За да се вработи во МЕПСО, сестрата на најбогатиот Министер, извиси најдобриот студент на машински факултет !

По информацијатa дека во МЕПСО се вработила сестрата на најбогатиот министер во владата на СДСМ и ДУИ Крешник Бектеши, на социјалните мрежи беше објавена информација дека за да се вработи ...

ВИДЕО: Одбила да оди на работа во недела, па добила отказ ! Потоа тужела, па добила 21 милиони долари оштета !

ВИДЕО: Одбила да оди на работа во недела, па добила отказ ! Потоа тужела, па добила 21 милиони долари оштета !

Мари Жан Пјер (60) добила отказ откако одбила да работи во неделите за да може да присуствува на миса во црква во Мајами, САД. Таа работела како садоперка во еден ...

Кина: Сообраќаен полицаец починал од умор, откако непрекинато работел 24 часа !

Кина: Сообраќаен полицаец починал од умор, откако непрекинато работел 24 часа !

​Сообраќаен полицаец од централна Кина умрел откако работел 24 часа без одмор, пренесува „Дејли Меил“.Мажот доживеал крварење на мозокот и бил пронајден мртов во својата канцеларија. Го пронашол неговиот колега. ...

Page 2 of 3 1 2 3