Tag: рак

Расте бројот на заболени од рак, по падот на кулите близначки во Њујорк !

Расте бројот на заболени од рак, по падот на кулите близначки во Њујорк !

Жаклин Фебриле имала 26 години и работела во близина на Светскиот трговски центар кога на 11-ти септември 2001-ва година џихадисти ги срушија њујоршките „Кули близначки“. Денес, таа е една од ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

ВИДЕО: Трамп вети лекови за рак и сида ако го изберат пак за претседател !

Претседателот на САД, Доналд Трамп започна кампања за следен претседателски мандат воп Флорида ветувајќи ѝ на нацијата нешто што никој не го ветил досега. -Ќе ги поместиме границите на медицината, ...