Tag: река

ВИДЕО: Делови од Србија, соочени со големи поплави – Реката Сава пред излевање !

ВИДЕО: Делови од Србија, соочени со големи поплави – Реката Сава пред излевање !

Според најавите реката Сава ќе биде во пораст и ќе ја надмине границата на редовна одбрана кај Белград и кај Шабац, поради што издадено е хидролошко предупредување. Според него, до ...

ВИДЕО: Хеликоптер го промашил хелиодромот и паднал во реката Хадсон во Њујорк !

ВИДЕО: Хеликоптер го промашил хелиодромот и паднал во реката Хадсон во Њујорк !

Недалеку од прометниот хелиодром на Менхетен во Њујорк во реката Хадсон минатата ноќ се урна хеликоптер. Пилотот без сериозни повреди успеал да стигне од делумно потонатата машина до копното. Претставници ...

ФОТО: Полицајци во БиХ тргнале по мигранти, не виделе дека нема мост, па завршиле во река !

ФОТО: Полицајци во БиХ тргнале по мигранти, не виделе дека нема мост, па завршиле во река !

Неверојатна глетка можела да се види во неделата во Нови Травник.Два автомобили завршиле во реката Грлоници, од кои едниот полициски, и тоа на делот каде имало срушен мост од поплавите. ...

Косово: Вицепремиерот Пацоли, се меша во изборите во Македонија !

Косово: Вицепремиерот Пацоли, се меша во изборите во Македонија !

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Косово Беџет Пацоли преку својот фејсбук профил ги повика Албанците во Македонија на вториот круг од претседателските избори да гласаат за кандидато кој ...

Лондон: Толку користат дрога, што таа завршува и во реката Темза па го трујат и водниот свет !

Лондон: Толку користат дрога, што таа завршува и во реката Темза па го трујат и водниот свет !

Жителите на Лондон, изгледа, малку се занеле кога станува збор за злоупотребата на кокаин, а градските станици за прочистување на вода не успеваат добро да го исфилтрираат, така што дрогата ...