Tag: рекет

Заев ќе ја исклучи Ременска од партијата по обвинението – Села го прашува што ќе прави со Бујар Османи ?!

Ременска нема да поднесе оставка !

Не чувствувам вина, рече пратеничката Фросина Ременски, која утринава се појави на распит во Кривичниот суд, како осомничена во проширената истрага за „Рекет“ на Јавното обвинителство за организиран криминал и ...

Заев ќе ја исклучи Ременска од партијата по обвинението – Села го прашува што ќе прави со Бујар Османи ?!

Заев ќе ја исклучи Ременска од партијата по обвинението – Села го прашува што ќе прави со Бујар Османи ?!

Премиерот Зоран Заев, откако ОЈО информираше дека потпретседателката на Собранието и функционер на владејачката СДСМ, Фросина Ременски, е нова осомничена за аферата со Рекет, рече дека ќе остане на својата ...

„Боки 13“ денес ќе бара укинување на притворот !

„Боки 13“ останува во притвор !

Боки 13 останува во притвор.. Апелациониот суд ја одби жалбата на Бојан Јовановски со која бараше да се брани од слобода.. Судиите утврдиле дека поради опасност од бегство и повторување ...

Италијанскиот новинар Гајзер најавува нови „шок“ материјали за неколку дена за случајот „Рекет“ !

Италијанскиот новинар Гајзер најавува нови „шок“ материјали за неколку дена за случајот „Рекет“ !

-Како што веќе реков во денешното интервју еве ви потврдувам дека и натаму работам на делови од оваа истражувачка приказна за да го склопам мозаикот. Пред да ја објавам целата ...

Србија: Вучиќ може и да го признае Косово, само зависи што ќе добие за возврат ?!

Српскиот претседател Вучиќ, прогнозира нови политички скандали околу Боки 13 !

Претседателот на Србија Александар Вучиќ по повод аферата „Рекет“ изјавил дека тука ќе има уште изненадувања. – Не се мешам во прашањата на другите држави. По прашањето на обвинителите и ...

ВИДЕО: Нова аудио снимка за „Рекетот“ на Боки 13 – Се слуша и наводно глас на Катица Јанева ?!

Италијаните ги добиле снимките од „Рекет“ од македонски службеници – Најавуваат нови скандали !?!

Загрижени службеници од македонската администрација ги предале видео и аудио снимките од случајот „Рекет“ на италијанскиот весник Ла верита кои изминативе четири дена објавува стории и материјали за скандлот што ...

ВИДЕО: И премиерот Заев се појави во снимките на „Боки 13“ – Трета снимка која го инволвира и „Зоки“ ?!

ВИДЕО: И премиерот Заев се појави во снимките на „Боки 13“ – Трета снимка која го инволвира и „Зоки“ ?!

Во третото продолжение од видео и аудио снимките кои италијанскиот весник „Ла верита“ ги објавува за случајот „Рекет“ се слуша како Бојан Јовановски, Јордан Камчев и, како што вели италијанскиот ...

ВИДЕО: Нова аудио снимка за „Рекетот“ на Боки 13 – Се слуша и наводно глас на Катица Јанева ?!

ВИДЕО: Нова аудио снимка за „Рекетот“ на Боки 13 – Се слуша и наводно глас на Катица Јанева ?!

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утринава објави ново видео, составено од четири нови аудиоснимки од разговори меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски – Боки 13 за случајот „Рекет“. Првин, двајцата разговараат ...

ВИДЕО: Италијански медиум објави снимка како „Боки 13“ зема пари од Орце Камчев !

ВИДЕО: Италијански медиум објави снимка како „Боки 13“ зема пари од Орце Камчев !

Со торба полна пари осомничените во „Рекет“ Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец заминуваат од домот на Орце Камчев. Ова јасно се гледа од видеото кое утринава ја обиколи Македонија ...

Page 1 of 2 1 2