Tag: русија

САД испраќаат 1000 војници во Полска, Русите порачаа дека џемјата е потенцијална мета за уништување !

САД испраќаат 1000 војници во Полска, Русите порачаа дека џемјата е потенцијална мета за уништување !

Руски пратеници изјавија денес дека новото испраќање на американски војници во Полска, кое го најави американскиот претседател Доналд Трамп, ќе ја присили Москва на одговор, а еден кажа и дека ...

Русија ќе продолжи да си ја произведува новата ракета и покрај тоа што САД се против тоа !

САД бараат од Турција до крајот на неделата да се откаже од купувањето на руските ракети С-400 ?!

САД ѝ дадоа рок на Турција од две недели да се откаже од купувањето руски противракетен систем „С-400“ во корист на американскиот систем „Патриот“, објави Си-ен-би-си повикувајќи се на доверливи ...

ВИДЕО: Австрискиот вицеканцелар во скандал – Објавена снимка како договара сомнителни зделки !

Русија негира вмешаност во австрискиот скандал со објавената снимка за вицепремиерот, заради која падна Владата !

Русија нема ништо со политичкиот скандал во Австрија , каде се објавени компромитирачки снимки од политичари од владејачка партија со наводна руска милионерка.Снимката на која се гледа лидерот на крајно ...

Русија: Експлозија во кафуле поради истекување на гас – Повредени над 20 лица !

Русија: Двајца кинези измамиле 1.5 милиона луѓе и им собрале 1.9 милијарди долари ?!

Руската полиција приведе двајца кинески државјани поради обвинение за проневера на 1,9 милијарди долари во вид на пирамидална проневера, изјавила портпаролката на МВР на Русија за ТАСС. Според првични проценки ...

Русија ќе продолжи да си ја произведува новата ракета и покрај тоа што САД се против тоа !

Турција сака да и биде партнер на Русија во развојот на новите ракети С-500 !

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека Турција и Русија заедно ќе го произведуваат противвоздушниот и антибалистички ракетен систем С-500. Ова Ердоган го изјави по повод контроверзата околу купувањето на ...

Турците им порачаа на Американците, дека купувањето на рускиот ракетен систем С-300 е завршена работа !

Турците им порачаа на Американците, дека купувањето на рускиот ракетен систем С-300 е завршена работа !

Турција нема да се повлече од договорот со Русија за купување на ракетниот систем „С-400“ и тоа за Анкара е веќе завршена работа. Ова синоќа го порача првиот човек на ...

ВИДЕО: Повеќете од жртвите од запалениот руски авион починале од задушување !

ВИДЕО: Повеќете од жртвите од запалениот руски авион починале од задушување !

Иако сѐ уште не се објавени официјалните резултати од обдукцијата на загинатите од авионот кој принудно слета и се запали на московскиот аеродром Шереметјево, агенцијата ТАСС јавува дека повеќето од ...

Page 1 of 5 1 2 5