Tag: русија

Експлозија предизвика пожар во руска лабораторија каде се чуваат опасни заразни болести !

Експлозија предизвика пожар во руска лабораторија каде се чуваат опасни заразни болести !

Експлозија на гас предизвикала пожар во рускиот лабораториски комплекс во кој се складираат примероци со опасни заразни болести како што се морбилите, антраксот и еболата, соопштиле во понеделникот руските власти, ...

ВИДЕО: На руски баби им сметала вревата од детско игралиште, па со пила уништиле се !?

ВИДЕО: На руски баби им сметала вревата од детско игралиште, па со пила уништиле се !?

Две жени во рускиот регион Ленинград се снимени како со пили ги уништуваат клацкалките на детско игралиште, бидејќи им сметала вревата. Со пили во рацете, две жени излегле на игралиште ...

ВИДЕО: Новиот руски систем „Торнадо С“ уништува мети и на далечина од 120 километри !

ВИДЕО: Новиот руски систем „Торнадо С“ уништува мети и на далечина од 120 километри !

Русија на меѓународниот пазар ќе лансира најнов повеќецевен фрлач на ракети 9К515 „торнадо С“. https://youtu.be/ucWUNBq8AKM Неговите главни предности се висока предност, далечина и зголемена сила на муниција, по што тој ...

ВИДЕО: Русите за 20 години, ја ископале најдлабоката дупка во земјата која е над 12 километри !

ВИДЕО: Русите за 20 години, ја ископале најдлабоката дупка во земјата која е над 12 километри !

Најдлабоката вештачка дупка на Земјата е длабока 12.192 метри, покриена со само еден рѓосан метален капак од времето на Советскиот Сојуз. Руската супер длабока дупка „Кола“ ја направиле Советите во ...

Русија: Зголемено нивото на радиоактивност во Северодвинск !

Русија: Зголемено нивото на радиоактивност во Северодвинск !

Руската метеоролошка агенција откри радиоактивни изотопи на стронциум, бариум и лантан во тестирани примероци по несреќата за време на тестот на ракетниот мотор. Облакот на радиоактивни инертни гасови настанал како ...

Турција: Студентка по новинарство заврши во притвор поради навреда на Ердоган ?!

Ердоган до Трамп: ” Ќе си купиме авиони од друго место, не мора да ни ги продавате Ф-35″ !

Турскиот претседател Реџеп Тајип  Ердоган предупреди дека ќе се сврти кон  други места за авиони ловци ако САД одбијат да ги продадат Ф-35 , додавајќи дека одлуката на САД да ...

Американски сенатор бара истрага за руската апликација „FaceApp“ поради сомнеж за шпионирање !

Американски сенатор бара истрага за руската апликација „FaceApp“ поради сомнеж за шпионирање !

Американскиот сенатор и лидер на сенатското малцинство, Чак Шумер повика на истрага поради загриженоста за националната безбедност и приватност во врска со популарната апликација за уредување на лице, чиј инвеститор ...

Page 1 of 7 1 2 7