Tag: сад

ВИДЕО: Шестмина повредени при удар на гром на голф терен во САД !

ВИДЕО: Шестмина повредени при удар на гром на голф терен во САД !

Шест гледачи се повредени откако гром удрил во дрво на ФедЕкс Купот во Атланта, турнир во голф во прганизација на професионалната голф асоцијација (ПГА). Несреќата се случила половина час откако ...

Во САД, прв случај на починат од електронска цигара !

Во САД, прв случај на починат од електронска цигара !

Пациент починал откако кај него се појавила сериозна респираторна болест како резултат на пушење е-цигари, и тоа е прв таков смртен случај во САД, тврдат американски здравствени власти. Американскиот центар ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп донесе одлука за продолжување на притвор за мигрантите на неограничено време !?

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп вчера претстави ново правило , според кое мигрантските семејства ќе може да бидат задржани неограничено во притвор , се додека судот не донесе одлука ...

Трамп не се откажува од купување на Гренланд ! Вети дека нема да гради облакодери, ако му го продадат !

Данска одби да го продаде Гренланд на САД, Трамп им ја откажа посетата ?!

Претседателот на САД, Доналд Трамп соопшти дека ја откажува својата средба со данската премиерка Мете Фредериксен, откако скандинавската лидерка јасно порача дека нема да разговара за продажба на Гренланд на ...

Трамп бара брза смртна казна за извршителите на масовни убиства во САД !

Градоначалничка коментирала против Трамп, добила закани !

Градоначалникот на американскиот град Дејтон каде во масовно пукање беа убиени девет луѓе, рече дека ѝ е назначено 24-часовно обезбедување поради закани  исполнети со омраза добиени по судир со претседателот ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Гренланд ја отфрли идејата на Трамп да ги купи:”Не сме на продажба”!

Владата на Гренланд соопшти дека нејзината територија не е на продажба, по извештаите дека претседателот на САД Доналд Трамп бара начин да го купи огромниот, заледен остров. Владата на Гренланд ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп планира да го купи Глренланд ?!

Претседателот Доналд Трамп сака да го купи Гренланд. За ваквата намера тој во повеќе наврати контактирал со данската влада, а ваквата можност ја разгледувале и советниците во Белата куќа, изјавија ...

ВИДЕО: Најбогатото семејство во САД, заработува 70.000 долари во минута или 4.2 милиони за еден час !

ВИДЕО: Најбогатото семејство во САД, заработува 70.000 долари во минута или 4.2 милиони за еден час !

Додека го читате овој текст семејството Валтон ќе биде побогато за 70.000 долари.Оваа фамилија е најбогата во САД со заработка од минута во минута. За еден час тие заработуваат 4.2 ...

Page 1 of 14 1 2 14