Tag: сад

400.000 литри нафта се излеале во водите на најчистото место на светот близу Чиле !

Во Иран откриено ново наоѓалиште на нафта ! Ќе се појават ли „борци за слобода“ по ваквата вест ?!

Претседателот на Иран, Хасан Рохани, рече дека на југот од земјата е откриено ново пронаоѓалиште на нафта. Според проценките на иранските официјални лица, локацијата содржи над 50 милиони барели сирова ...

ВИДЕО: Гори околу студиото „Ворнер Брос“ во Холивуд !

ВИДЕО: Гори околу студиото „Ворнер Брос“ во Холивуд !

Студиото на „Ворнер Брос“ во близина на Лос Анџелес е евакуирано откако избувнал пожар во негова близина, јавуваат американските медиуми.Опожарени се 34 хектари, соопшти пожарната служба во Лос Анџелес, јави ...

САД нема да и продадат 100 авиони Ф-35 на Турција, поради купувањето на руските ракети !

Американски воен авион „Ф-16“ по грешка фрлил бетонска бомба (без експлозив) во Јапонија !

Американски борбен авион Ф-16 случајно испуштил бомба без експлозивно полнење, односно бетонска бомба, за време на тренинг лет.Бомбата падната за време на летото над јапонската префектура Аомори, рекол генералниот секретар ...

Полицаец влетал со автомобил во луѓе – Тие му се нафрлиле и го убиле !

САД: Почнале расправија за сендвич, завршиле со тепачка и смрт !

Маж беше избоден до смрт во ресторан во сојузната американска држава Мериленд, откако започнал расправија за еден од сендвичите на ланецот за брза храна „Попајс“, информираше полицијата. Жртвата, 28-годишен маж, ...

400.000 литри нафта се излеале во водите на најчистото место на светот близу Чиле !

САД шверцуваат нафта од Сирија, вредна 30 милиони долари !

Наводниот заштитник на владеењето на правото, Вашингтон ги крши сопствените анти-сириски санкции со шверцот на сирова нафта од нафтените полиња кои ги окупираше од Дамаск, изјави портпаролката на руското министерство ...

Нов удар за Ердоган од Трамп: САД усвои резолуција дека Турците извршиле геноцид над Ерменците !

Нов удар за Ердоган од Трамп: САД усвои резолуција дека Турците извршиле геноцид над Ерменците !

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес со убедливо мнозинство вчера усвои резолуција која сигурно во Анкара ќе биде дочекана како непријателски акт. Според резолуцијата, масовните убиства на Ерменците во Османското царство ...

ВИДЕО: Автобус во САД запрел на црвено светло, па пропаднал во огромна дупка која се појавила наеднаш !

ВИДЕО: Автобус во САД запрел на црвено светло, па пропаднал во огромна дупка која се појавила наеднаш !

Автобус сопрел на црвено светло на крстосница кога задниот дел од возилото целосно пропаднал во огромна дупка на патот. За среќа, во моментот на несреќата, освен возачот имало само двајца ...

ВИДЕО: Ал Багдади, лидерот на ИД е жив – Сто пати го умреа а тој се јави со пораки за одмазда !

Американците тврдат дека по втор пат го убиле лидерот на Исламска држава !

САД спроведоа операција против лидерот на Исламската држава , Абу Бакр ал- Багдади , а претседатлеот Трамп најави обраќање до нацијата.Њусвик, цитирајќи американски воен службеник, кој добил информации за резултатите ...

Page 1 of 17 1 2 17