Tag: сад

ВИДЕО: Едногодишни близнаци починале во Њујорк, откако таткото ги заборавил осум часа во возилото на пеколните темперетури !

ВИДЕО: Едногодишни близнаци починале во Њујорк, откако таткото ги заборавил осум часа во возилото на пеколните темперетури !

"Не знаев дека се таму“, им рече Хуан Родригез (39) на полицајците, откако ги оставил своите две деца во загреан автомобил цели 8 часа. Едногодишните близнаци, Феникс и Мариза, биле ...

Турција: Студентка по новинарство заврши во притвор поради навреда на Ердоган ?!

Ердоган до Трамп: ” Ќе си купиме авиони од друго место, не мора да ни ги продавате Ф-35″ !

Турскиот претседател Реџеп Тајип  Ердоган предупреди дека ќе се сврти кон  други места за авиони ловци ако САД одбијат да ги продадат Ф-35 , додавајќи дека одлуката на САД да ...

Бугарија: Претседателот Радев стави вето за купување на американски авиони, заради високите цени !

Бугарија: Претседателот Радев стави вето за купување на американски авиони, заради високите цени !

Бугарскиот претседател Румен Радев стави вето на спорното купување американски борбени авиони Ф-16.Како причина Радев ја наведе високата цена, недоволната опрема и зголемувањето на буџетскиот дефицит што таа нарачка го ...

САД: Ако не можат да докажат дека две години биле во земјата, следува депортација !

САД: Ако не можат да докажат дека две години биле во земјата, следува депортација !

Американската Влада донела одлука со која експресно го забрзува процесот на депортација на емигрантите без потребни документи и на тој начин ќе ги заобиколува судовите. Според новиот правилник, секој емигрант ...

Четиригодишнодевојче, во Хрватска починало од топлотен удар, заборавено во затворен автомобил !

Горештините однесоа шест животи во САД !

Најмалку шест лица го загубиле својот живот поради рекордно високите температури во САД, објави радиото Гласот на Америка. Според властите, жртвите се од сојузните држави Мериленд, Аризона и Арканзас. Националната ...

Трамп се пофали дека САД собориле ирански дрон, а тие му вратија: „Ваш е, не е наш !“

Трамп се пофали дека САД собориле ирански дрон, а тие му вратија: „Ваш е, не е наш !“

Иран негираше дека американскиот воен брод „УСС Боксер“ срушил еден од нивните дронови во Ормутскот Теснец, во време на зголемени тензии меѓу двете земји, јавува „Гардијан“. Инцидентот првенствено беше обелоденет ...

САД нема да и продадат 100 авиони Ф-35 на Турција, поради купувањето на руските ракети !

САД нема да и продадат 100 авиони Ф-35 на Турција, поради купувањето на руските ракети !

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Соединетите Американски Држави нема да ги продадат борбените авиони „Ф-35“ на американскиот производител “Lockheed Martin” на Турција, затоа што властите од Анкара се одлучиле ...

ВИДЕО: Полицаец во САД, спасил бебе кое не дишело, додека мајката го носела во болница !

ВИДЕО: Полицаец во САД, спасил бебе кое не дишело, додека мајката го носела во болница !

Полицаецот Вилијам Кимбро запрел автомобил во кој биле две жени и бебе. Жената што возела рекла дека брзаат во болница бидејќи бебето старо 12. дена после хранењето престанало да дише… ...

ВИДЕО: Американски специјалци скокнале врз подморница, полна со 8 тони кокаин !

ВИДЕО: Американски специјалци скокнале врз подморница, полна со 8 тони кокаин !

Американската крајбрежна стража објави видео на кое се гледа како нејзини членови скокаат на подморница во движење која пренесувала речиси 8.000 килограми кокаин во вредност од 232 милиони долари. На ...

Page 2 of 13 1 2 3 13