Tag: сад

Американскиот конгрес ја потврди Мери Брнс за нов амбасадор во Македонија !

Американскиот конгрес ја потврди Мери Брнс за нов амбасадор во Македонија !

Конгресот на САД го потврди именувањето на Кејт Мери Брнс за нов амбасадор во Северна Македонија. Брнс е дипломат веќе 26 години. Како амбасадор во земјава доаѓа по нејзината функција ...

Русија ќе продолжи да си ја произведува новата ракета и покрај тоа што САД се против тоа !

САД бараат од Турција до крајот на неделата да се откаже од купувањето на руските ракети С-400 ?!

САД ѝ дадоа рок на Турција од две недели да се откаже од купувањето руски противракетен систем „С-400“ во корист на американскиот систем „Патриот“, објави Си-ен-би-си повикувајќи се на доверливи ...

Трговската војна ги чинеше САД рекордни 7.8 милијарди долари !

Американски суд донесе пресуда дека Албанија треба да му плати оштета од 110 милиони евра на италијански бизнисмен !

Арбитражниот суд во Вашингтон донесе пресуда по поднесената тужба против албанската Влада од страна италијанскиот бизнисмен Франческо Бекети, поранешен сопственик на телевизијата „Агон Чанел“ и неколку компании затворени под обвинение ...

Од јуни, Грција добива 70 воени хеликоптери од САД !

Од јуни, Грција добива 70 воени хеликоптери од САД !

Грција презема 70 вооружени извиднички хеликоптери од моделот „OD-58D“ и еден транспортен хеликоптер од американската војска, пренесе грчкиот весник „Катимерини“. Хеликоптерите се испорачани на грчкото пристаниште Волос во централна Грција, ...

ВИДЕО: Американски авион Ф-16 се урнал врз магацин – Петмина повредени !

ВИДЕО: Американски авион Ф-16 се урнал врз магацин – Петмина повредени !

Авион ловец Ф-16 на американското воено воздухопловство се урна врз магацин во кругот на воената база Марч во Калифорнија. Во несреќата нема загинати, а петмина вработени во магацинот се полесно ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп ќе воведе „Зелена карта“ за образовани кадри !

Претседателот очекува сериозни и коренити промени за време на неговата администрација кон имиграционото прашање Доналд Трамп го објави долгоочекуваниот предлог за имиграциони реформи, што треба да исклучи семејна и хуманитарна ...

ВИДЕО: Хеликоптер го промашил хелиодромот и паднал во реката Хадсон во Њујорк !

ВИДЕО: Хеликоптер го промашил хелиодромот и паднал во реката Хадсон во Њујорк !

Недалеку од прометниот хелиодром на Менхетен во Њујорк во реката Хадсон минатата ноќ се урна хеликоптер. Пилотот без сериозни повреди успеал да стигне од делумно потонатата машина до копното. Претставници ...

Во Скопје се родило најголемото бебе во државава !

САД: Во Алабама, усвоен Закон со кој за абортус, може да се добие доживотен затвор !

Сенатот на американската држава Алабама донесе закон за забрана на абортусот, со многу мали исклучоци, што ќе биде најстрогиот закон за абортус во Америка кога гувернерката на Алабама ќе го ...

САД: Уапсени над 50 лица за склучување на лажни бракови !

САД: Уапсени над 50 лица за склучување на лажни бракови !

Американските власти привеле 50 лица осомничени за врска со раширена шема за склопување на лажни бракови, чија што цел била заобиколување на имиграциските закони. Во обвинението е наведено дека измамите ...

Page 6 of 13 1 5 6 7 13