Tag: северна

Од понеделник, ќе возите со нови таблици за „Северна Македонија“ – Само кој ќе ја плати замената !?

Од понеделник, ќе возите со нови таблици за „Северна Македонија“ – Само кој ќе ја плати замената !?

Министерството за внатрешни работи од понеделник ќе започне со издавање нови регистарски таблички со ознаката „NMK“. Замената на старите регистарски таблички со новите ќе се врши постепено при регистрација на ...

ВИДЕО: Експлозија во трговски кварт во Северна Каролина – Еден мртов и 15 повредени !

ВИДЕО: Експлозија во трговски кварт во Северна Каролина – Еден мртов и 15 повредени !

Најмалку едно лице загина, а 15-тина се повредени во силна експлозија во трговскиот кварт Дарама во Северна Каролина. Властите стравуваат дека бројот на загинати би можело да се зголемува бидејќи ...

Пред доаѓањето на Ципрас, Владата си го стави новото име „Северна“ пред зградата !

Пред доаѓањето на Ципрас, Владата си го стави новото име „Северна“ пред зградата !

Владата синоќа ја постави плочата со новото име Република Северна Македонија пред влезот на зградата. Името „Влада на Република Северна Македонија“ е преведено на три јазици, на македонски, албански и ...

Опозиционата ВМРО-ДПМНЕ денес избира претседателски кандидат !

Претседателот Иванов не става потпис на 11 нови закони заради “Северна“ !

Единаесетте закони чии укази претседателот Ѓорге Иванов одби да ги потпише бидејќи му дошле со новото име Република Северна Македонија се враќаат на трето читање во Собранието. Иванов не ги ...

ФОТО: Светна новата „Северна Македонја“ на преминот Богородица !

Таблите со „Северна Македонија“ се чуваат со полиција – Власта стравува дека револтот ќе ги уништи !

Новите крајпатни табли со Република Северна Македонија што беа поставени на граничните премини во средата, полиција ги чува 24 часа на ден. А полицајци позорникари чуваат стража и ноќе, поради ...

Владата на интернет стана „Северна“ – Почна процесот на преименување !

Владата на интернет стана „Северна“ – Почна процесот на преименување !

Поставувањето на табла со новото уставно име на државата на граничниот премин Богородица е првиот чекор откако и официјално земјата е Северна Македонија. Нареднaта видлива промена ќе биде ажурирањето на ...

ФОТО: Почнаа подготовките за поставување на новите „Северни“ табли !

ФОТО: Почнаа подготовките за поставување на новите „Северни“ табли !

Менувањето на таблите со новото уставно име на државата почнува од граничните премини. На преминот „Богородица“ веќе е пристигната таблата со новото име на државата, а денеска почнаа и подготовки ...

Page 1 of 2 1 2