Tag: Села

Заев ќе ја исклучи Ременска од партијата по обвинението – Села го прашува што ќе прави со Бујар Османи ?!

Заев ќе ја исклучи Ременска од партијата по обвинението – Села го прашува што ќе прави со Бујар Османи ?!

Премиерот Зоран Заев, откако ОЈО информираше дека потпретседателката на Собранието и функционер на владејачката СДСМ, Фросина Ременски, е нова осомничена за аферата со Рекет, рече дека ќе остане на својата ...