Tag: Сенатор

Американски сенатор бара истрага за руската апликација „FaceApp“ поради сомнеж за шпионирање !

Американски сенатор бара истрага за руската апликација „FaceApp“ поради сомнеж за шпионирање !

Американскиот сенатор и лидер на сенатското малцинство, Чак Шумер повика на истрага поради загриженоста за националната безбедност и приватност во врска со популарната апликација за уредување на лице, чиј инвеститор ...

ВИДЕО: Сенатор во Австралија добил јајце по глава од тинејџер, откако ги обвинил муслиманите за масакрот во Нов Зеланд !

ВИДЕО: Сенатор во Австралија добил јајце по глава од тинејџер, откако ги обвинил муслиманите за масакрот во Нов Зеланд !

Австралискиот сенатор на сојузната држава Квинсленд Фрејзер Енинг за вчерашниот масакр во Нов Зеланд ги обвини муслиманите. Енинг го осуди нападот, но потоа изјави дека тој потекнува од стравот од ...