Tag: Сестра

Нов вооружен напад во САД: Меѓу убиените и сестрата на напаѓачот !

Нов вооружен напад во САД: Меѓу убиените и сестрата на напаѓачот !

Најмалку 27 други се повредени. Досега, полицијата одби да коментира  за можниот мотив за нападот.Сестрата на вооружениот напаѓач е меѓу загинатите во Дејтон, Охајо. Конор Бетс (24) ја убил својата ...

300 лекари годишно си заминуваат од Србија !

Србија: Доктор ја нападнал медицинската сестра оти му симнала икона од ѕид ?!

Доктор од Здравствениот дом во Врбас физички нападнал медицинска сестра на работното место затоа што симнала икона од ѕид, јави РТС. Инцидентот се случил на крајот на минатата година, поточно ...

Тоа е Македонија: За да се вработи во МЕПСО, сестрата на најбогатиот Министер, извиси најдобриот студент на машински факултет !

Тоа е Македонија: За да се вработи во МЕПСО, сестрата на најбогатиот Министер, извиси најдобриот студент на машински факултет !

По информацијатa дека во МЕПСО се вработила сестрата на најбогатиот министер во владата на СДСМ и ДУИ Крешник Бектеши, на социјалните мрежи беше објавена информација дека за да се вработи ...