Tag: скандал

ВИДЕО: Унгарски градоначалник и политичар предизвика скандал – Објавени снимки од оргии и користење на дрога !

ВИДЕО: Унгарски градоначалник и политичар предизвика скандал – Објавени снимки од оргии и користење на дрога !

Од минатата недела на еден блог почнаа да се објавуваат снимки од Золт Боркаи , градоначалник на градот Гјор и поранешен претседател на Олимпискиот комитет на Унгарија. По објавите на ...

Србија: Вучиќ може и да го признае Косово, само зависи што ќе добие за возврат ?!

Српскиот претседател Вучиќ, прогнозира нови политички скандали околу Боки 13 !

Претседателот на Србија Александар Вучиќ по повод аферата „Рекет“ изјавил дека тука ќе има уште изненадувања. – Не се мешам во прашањата на другите држави. По прашањето на обвинителите и ...

ВИДЕО: Нова аудио снимка за „Рекетот“ на Боки 13 – Се слуша и наводно глас на Катица Јанева ?!

Италијаните ги добиле снимките од „Рекет“ од македонски службеници – Најавуваат нови скандали !?!

Загрижени службеници од македонската администрација ги предале видео и аудио снимките од случајот „Рекет“ на италијанскиот весник Ла верита кои изминативе четири дена објавува стории и материјали за скандлот што ...

Не само Македонците, туку и Бугарите и се смејат на Тамара и Владата за скандалот со химната !

Не само Македонците, туку и Бугарите и се смејат на Тамара и Владата за скандалот со химната !

Во Северна Македонија изби нов скандал околу Гоце Делчев, пишуваат бугарските медиуми за инцидентот на приемот во американската амбасада, кога македонската евровизиска ѕвезда Тамара Тодевска испушти стих интонирајќи ја македонската ...

ВИДЕО: Австрискиот вицеканцелар во скандал – Објавена снимка како договара сомнителни зделки !

Русија негира вмешаност во австрискиот скандал со објавената снимка за вицепремиерот, заради која падна Владата !

Русија нема ништо со политичкиот скандал во Австрија , каде се објавени компромитирачки снимки од политичари од владејачка партија со наводна руска милионерка.Снимката на која се гледа лидерот на крајно ...

Австрија оди на предвремени избори заради скандалот со вицепремиерот !

Австрија оди на предвремени избори заради скандалот со вицепремиерот !

Австрискиот канцелар Себастијан Курц побара предвремени избори откако неговиот вицеканцелар Хајнц-Кристијан Штрахе поднесе оставка поради корупциски скандал. Тој кажа дека му сугерирал на претседателот Александар ван дер Белен што е ...

ВИДЕО: Пратеник се обидел насилно да бакне водителка за време на емисија во живо !

ВИДЕО: Пратеник се обидел насилно да бакне водителка за време на емисија во живо !

Пратеникот во мексиканскиот парламент, Хозе Марија Армента, на крајот од своето гостување во емисијата „Ел Меџор Дија“, која се емитуваше во живо на јавната телевизија, одлучи да се прости од ...

Хрватска: Потпретседателот на Владата во секс скандал – Тој тврди некој монтирал фотографии !

Хрватска: Потпретседателот на Владата во секс скандал – Тој тврди некој монтирал фотографии !

Хрватските медиуми се занимаваат со скандал во чиј центар се нашол потпретседателот на тамошната влада, Томислав Толушиќ, кој наводно во друштво на проститутка, консумира кокаин. Фотографиите ги објавил хрватски "Nacional", ...