Tag: скопје

Вчера поставената табла за „Воинот на коњ“, како споменик на хеленската култура, експресно искршена !

Вчера поставената табла за „Воинот на коњ“, како споменик на хеленската култура, експресно искршена !

Таблата којашто вчера беше поставена на споменикот Воин на коњ, на која пишува дека припаѓа на хеленската историја, е експресно искршена. Јавноста остро реагираше на најавата дека според договореното од ...

ВИДЕО: Скопскиот градоначалник Шилегов „видно“ расположен, хит во Охрид и на твитер ! Ваков сеир, не се јаде…

ВИДЕО: Скопскиот градоначалник Шилегов „видно“ расположен, хит во Охрид и на твитер ! Ваков сеир, не се јаде…

Не стивнуваат коментарите на социјалните мрежи откако градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов се појави на отварањето на „Охридско Лето“. Шилегов беше малку „дезориентиран“ и „видно расположен“ но и „чудно возбуден“. ...

100.000 евра награда за ракометарите на „Вардар“ како награда од Град Скопје, и 32.000 евра за дочек !

100.000 евра награда за ракометарите на „Вардар“ како награда од Град Скопје, и 32.000 евра за дочек !

Град Скопје ќе ги награди ракометарите на Вардар со 6 милиони денари за освоената титула во Лигата на шампиони, а дочекот на Плоштад Македонија, организиран во нивна чест ќе чини ...

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Скопје: Двегодишно девојче почина, откако беше прегазено на паркинг !

Двегодишно девојче загина во сообраќајна несреќа вчера попладне во Скопје, информираше МВР. Несреќата се случила вчера околу 14.45 часот, на паркинг на улицата „23-ти Октомври“. 35-годишен скопјанец со возило „фиат ...

Скопје: Петмина мртви при судир на автомобил и камион за ѓубре !

Скопје: Петмина мртви при судир на автомобил и камион за ѓубре !

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа која се случила во близина на бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево во Скопје. Според неофицијални информации, три лица починале на лице место, ...

Се обидел да влезе насила во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје – Стражарот му пукал во нога !

Се обидел да влезе насила во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје – Стражарот му пукал во нога !

Изутринава во 02.53 часот е спречен обид за насилен влез во кругот на касарната „Гоце Делчев“ во Скопје. Војникот што бил на стража постапувајќи според пропишаните процедури и постапки повеќе ...

Page 1 of 3 1 2 3