Tag: скопје

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Скопје: Двегодишно девојче почина, откако беше прегазено на паркинг !

Двегодишно девојче загина во сообраќајна несреќа вчера попладне во Скопје, информираше МВР. Несреќата се случила вчера околу 14.45 часот, на паркинг на улицата „23-ти Октомври“. 35-годишен скопјанец со возило „фиат ...

Скопје: Петмина мртви при судир на автомобил и камион за ѓубре !

Скопје: Петмина мртви при судир на автомобил и камион за ѓубре !

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа која се случила во близина на бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево во Скопје. Според неофицијални информации, три лица починале на лице место, ...

Се обидел да влезе насила во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје – Стражарот му пукал во нога !

Се обидел да влезе насила во касарната „Гоце Делчев“ во Скопје – Стражарот му пукал во нога !

Изутринава во 02.53 часот е спречен обид за насилен влез во кругот на касарната „Гоце Делчев“ во Скопје. Војникот што бил на стража постапувајќи според пропишаните процедури и постапки повеќе ...

Епилогот од автобуската несреќа: 14 мртви и седум во критична состојба !

Град Скопје сака да додели помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа, во висина од 100.000 денари !

Советот на Скопје денес ќе одлучува за доделување парична помош од по 100.000 денари на семејствата на петнаесетмина загинати во сообраќајната кај Ласкарци. Одлуката е по предлог на градоначалникот на ...

ВИДЕО: Андре Риу, пред концертот во Скопје, ги кани Македонците со „Македонско девојче“ !

ВИДЕО: Андре Риу, пред концертот во Скопје, ги кани Македонците со „Македонско девојче“ !

Андре Риу, со видео порака до македонската публика го најави својот концерт во Скопје, кој ќе се одржи на 6-ти јуни. Тој со својот оркестар ја засвири песната „Македонско девојче“. ...

Page 1 of 3 1 2 3