Tag: смрт

Два мали авиона се судрија во воздух – Загинале пилотите !

Два мали авиона се судрија во воздух – Загинале пилотите !

Во судир на два мали авиони во воздухот при приоѓањето на регионалниот аеродром на Нов Зеленд загинале двајцата пилоти, соопшти полицијата.Четворица падобранци кои биле во еден од двата авиона скокнале ...

Американски пастор пропагирал смрт за хомосексуалци, Ирска му забрани влез во државата !

Американски пастор пропагирал смрт за хомосексуалци, Ирска му забрани влез во државата !

Американскиот пастор Стив Андерсон не смее да влезе во Ирска поради изјавата дека владите низ светот треба да ги погубуваат хомосексуалците и го поздрави нападот врз геј ноќен клуб .Со ...

Повлечени лежалки за бебиња – Усмртиле 32 бебиња !

Повлечени лежалки за бебиња – Усмртиле 32 бебиња !

Милиони лежалки за бебиња од призводителот Fisher-Price се повлечени од продажба по смртта на најмалку 32 бебиња,објави американската комисија за безбедбност на потрошувачите. ,,Смртта на бебињата настанала во лежалките од ...

ВИДЕО: Мексиканка сакала да скокне со падобран за роденден, завршила во смрт !

ВИДЕО: Мексиканка сакала да скокне со падобран за роденден, завршила во смрт !

Мексиканката Ванеса Ивон сакала 18-от роденден да и биде незаборавен и со пријателите да скокне со падобран, меѓутоа се тргнало на лошо.Заедно со уште тројца ученици и инструкторот се спремила ...

Канада: Седум деца од едно семејство загинаа во пожар !

Кочани: Во пожар загина старец !

Во пожар загина 82-годишен маж од кочанското село Оризари. До несреќата дошло кога тој палел трева во нива на место викано Бели Камења, при што огнот брзо се проширил. Ппожарот ...

Page 1 of 3 1 2 3