Tag: смрт

Флорида: Брачен пари “Вегани” го хранеле бебето само со овошје и зеленчук – Починало од гладување, а тие се уапсени !

Флорида: Брачен пари “Вегани” го хранеле бебето само со овошје и зеленчук – Починало од гладување, а тие се уапсени !

Брачен пар од Флорида бил уапсен под сомнение за убиство на својот 1,5-годишен син. Рајан и Шејла О’Лери го држеле своето дете на строга диета, која се состоела од сирово ...

Основачот на „Белите шлемови“ пронајден мртов под мистериозни околности !

Основачот на „Белите шлемови“ пронајден мртов под мистериозни околности !

Еден од основачите на невладината организација „Бели шлемови“, Британецот Џејмс ле Мезјуре, пронајден е мртов во близина на својот дом во Истанбул, пренесува „Индипендент“ повикувајќи се на неименувани извори. Засега не е позната причината за ...

Полицаец влетал со автомобил во луѓе – Тие му се нафрлиле и го убиле !

САД: Почнале расправија за сендвич, завршиле со тепачка и смрт !

Маж беше избоден до смрт во ресторан во сојузната американска држава Мериленд, откако започнал расправија за еден од сендвичите на ланецот за брза храна „Попајс“, информираше полицијата. Жртвата, 28-годишен маж, ...

Во Австралија, почина Хрватот, сериски убиец на седум луѓе !

Во Австралија, почина Хрватот, сериски убиец на седум луѓе !

Иван Милат, чии монструозни сериски убиства на млади автостопери ги шокираа Австралијците во раните 90-ти, почина во затворот во Сиднеј на 74-годишна возраст, соопштија властите во неделата. Милат, по татко ...

Норвешка: Се сруши хеликоптер – Четири лица мртви !

Норвешка: Се сруши хеликоптер – Четири лица мртви !

Најмалку четири лица загинаа, едно исчезна и едно е повредено во денешниот пад на хеликоптер во северниот дел од Норвешка, соопшти спасувачката служба. Во хеликоптерот имало петмина патници и пилот.Причината ...

ВИДЕО: Најбрзата жена на светот, загина во обид да го надмине рекордот од 631 км/час, со автомобил на млазен погон !

ВИДЕО: Најбрзата жена на светот, загина во обид да го надмине рекордот од 631 км/час, со автомобил на млазен погон !

Американката Џеси Комбс (36) загина возејќи автомобил на млазен погон , во обид да го надмине својот светски рекорд од 631км/час.Телевизиската водителка и најбрзата жена на светот , Џеси Комбс ...

Во САД, прв случај на починат од електронска цигара !

Во САД, прв случај на починат од електронска цигара !

Пациент починал откако кај него се појавила сериозна респираторна болест како резултат на пушење е-цигари, и тоа е прв таков смртен случај во САД, тврдат американски здравствени власти. Американскиот центар ...

Page 1 of 4 1 2 4