Tag: собрание

Србија: Собранието го усвои Законот за доживотен затвор за силувачи и убијци на деца !

Србија: Собранието го усвои Законот за доживотен затвор за силувачи и убијци на деца !

Српското собрание усвои денес измени и дополнувања на кривичниот закон со кои се воведува доживотна казна затвор без условно пуштање на слобода за силувачи и убијци на деца, трудници и ...

Од денес и официјално сме „Република Северна Македонија“ !

Распишани претседателските избори во Македонија !

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, попладнево ги потшишал решенијата за распишување на шестите претседателски избори.Покрај претседателските избори на 21 април годинава, во Охрид и Ново Село и Дебар ќе се ...