Tag: сплит

Актерката Салма Хаек, прошета низ Сплит во тесна маичка, и предизвика воздишки кај мажите !

Актерката Салма Хаек, прошета низ Сплит во тесна маичка, и предизвика воздишки кај мажите !

Холивудските ѕвезди Селма Хаек и Овен Вилсон вчера продолжиле со снимање на филмот „Bliss“.Претходно истиот ден, тие биле снимени на сплитската Рива, а Селма го привлекла вниманието на двете локации ...

Белорусија: Средношколец ја убил наставничката со нож !

Синоќа во Сплит избоден маж !

Синоќа во центарот на хрватскиот град Сплит бил избоден маж, пренесува Индекс.хр. Според овие информации, полицијата добила дојава околу 20.10 часот, а како што информираат, непознат човек избодел 53-годишен маж, ...

ВИДЕО: Ветрови со брзина од 176 км/час, превртуваат шлепери и корнат лимени покриви во Сплит !

ВИДЕО: Ветрови со брзина од 176 км/час, превртуваат шлепери и корнат лимени покриви во Сплит !

Оркански ветрови дуваат на подрачјето на Далмација во Хрватска. Силата на ветрот, на подрачјето на Макарска, како и на „марјан“ близу Сплит, ветрот дувал со брзина од 176 км на ...

Сплит: Незадоволен работник го искршил па запалил камионот на газдата !

Сплит: Незадоволен работник го искршил па запалил камионот на газдата !

Во сплитски Варош, во Хрватска, незадоволен градежен работник од својот статус, прво ги искршил стаклата на камионот на шефот, а потоа го запалил, пренесе„Далматински портал“. Во близина имало неколку плински ...

ВИДЕО: Во Сплит, нападнати ватерполисти на српска „Црван Ѕвезда“ – Полицијата уапси три лица !

ВИДЕО: Во Сплит, нападнати ватерполисти на српска „Црван Ѕвезда“ – Полицијата уапси три лица !

Хрватската полиција информираше дека се приведени тројца напаѓачи на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит. Според информациите се трага по уште двајца хулигани кои со палки ги нападнале спортистите на ...

ВИДЕО: Навивач на хрватски Сплит постигнал кош од половина терен – Добил награда од 1000 ќебапи и 120 литри пиво !

ВИДЕО: Навивач на хрватски Сплит постигнал кош од половина терен – Добил награда од 1000 ќебапи и 120 литри пиво !

Навивач на хрватскиот кошаркараки клуб Сплит постигна кош од половина терен на полувремето од натпреварот Сплит – Приморска и доби награда од 1200 ќебапи и 120 литри пиво. Се работи ...

Page 1 of 2 1 2