Tag: србија

Српскиот министер Дачиќ на банкнота од 100 долари напишал „Косово е Србија“ !

Софија и Белград во кавга заради изјавата на Дачиќ за Бојко ! И Гоце Делчев во употреба, како одмазда за Косово !

Амбасадорот на Србија во Бугарија по налог на министерката за надворешни работи Екатерина Захариева ќе биде повикан на состанок во бугарското МНР поради изјавата на министерот за надворешни на Србија ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Србија: Бремена снаа, заради ручек, ја избодела свекрвата со нож па ја докрајчила на улица со вила !

Триесет и едногодишната Кристина Кулчар ја измасакрирала мајката на својот сопруг, 59-годишната Ибоја Варга, во дворот од нивната куќа во Србија, па со насмевка на лицето ги шетала децата по ...

Србија: Вучиќ може и да го признае Косово, само зависи што ќе добие за возврат ?!

Српскиот претседател Вучиќ најави инвестиции од 10 милијарди евра за 4 години !

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ најави дека до крајот на оваа година ќе започне нов и досега најголем инвестициски и развоен циклус на државно ниво, вреден пет до 10 милијарди ...

ФОТО: Жител на Нови Сад фотографирал змија во количката на своето бебе – За среќа, бебето не било во неа !

ФОТО: Жител на Нови Сад фотографирал змија во количката на своето бебе – За среќа, бебето не било во неа !

Жител на Нови Сад бил шокиран од глетката на познатото капалиште Штранд.Таму се појавијала змија кои прилично ги вознемирија жителите на Нови Сад. Тој изјави дека една змија се пикнала ...

ВИДЕО: Делови од Србија, соочени со големи поплави – Реката Сава пред излевање !

ВИДЕО: Делови од Србија, соочени со големи поплави – Реката Сава пред излевање !

Според најавите реката Сава ќе биде во пораст и ќе ја надмине границата на редовна одбрана кај Белград и кај Шабац, поради што издадено е хидролошко предупредување. Според него, до ...

Изгоре туристички автобус од Србија на граница кај Табановце !

Изгоре туристички автобус од Србија на граница кај Табановце !

Нема повредени патници откако српски автобус со новосадски регистарски ознаки, попладнево се запалил на граничниот премин Табановце, пред да ја помине граничната контрола. Во противпожарната единица Куманово, пожарот бил пријавен ...

ВИДЕО: Српскиот министер Дачиќ, повторно главен пејач на грчка вечера !

ВИДЕО: Српскиот министер Дачиќ, повторно главен пејач на грчка вечера !

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ повторно го фатил микрофонот и покажал дека знае да пее, пренесуваат српските медиуми. На репертоарот во Грција се нашла неговата омилена песна ...

Page 1 of 7 1 2 7