Tag: студио

ВИДЕО: Вработени во студиото „Дизни“ на Флорида, дел од синџир на детска порнографија !

ВИДЕО: Вработени во студиото „Дизни“ на Флорида, дел од синџир на детска порнографија !

Во полициска акција на апсења на круг луѓе кои се бавеле со дистрибуција и набавка на детска порнографија на Флорида, уапсени се 17 луѓе, вклучувајќи двајца вработени на Дизни. Еден ...

ВИДЕО: Гори околу студиото „Ворнер Брос“ во Холивуд !

ВИДЕО: Гори околу студиото „Ворнер Брос“ во Холивуд !

Студиото на „Ворнер Брос“ во близина на Лос Анџелес е евакуирано откако избувнал пожар во негова близина, јавуваат американските медиуми.Опожарени се 34 хектари, соопшти пожарната служба во Лос Анџелес, јави ...

ВИДЕО: Студиото на „Нетфликс“ под опсада заради човек со пиштол !?

ВИДЕО: Студиото на „Нетфликс“ под опсада заради човек со пиштол !?

Вработените во холивудското студио Нетфликс биле под блокада поради дојава дека во нивните простории има човек со пиштол. Режисерот и автор Дејвид Хајтер твитнал: "Моментално сум заклучен во нашите канцеларии ...