Tag: Телевизија

Демонстранти насилно влегле во просториите на Српската национална  телевизија во Белград !

Демонстранти насилно влегле во просториите на Српската национална телевизија во Белград !

Неколку искршени стакла на телевизијата, и еден оштетен автомобил е билансот од синоќешниот упад во зградата на демонстрантите во националниот ТВ сервис во Србија РТС. „Се беше мирно, а потоа ...

Албанија: 80% од младите полицајци се надеваат на “зелена карта” за да заминат во САД !

Политиката и мафијата во Албанија се тесно поврзани, тврди германската телевизија ЗДФ !

Албанската мафија е многу активна и нејзината активност се протега низ цела Европа, се наведува во репортажа емитувана на германската телевизија ЗДФ. Телевизискиот канал тврди дека борбата против трговијата со ...

ВИДЕО: Проба да ја бакне девојката на телевизија, но нејзината реакција направи циркузант од него !

ВИДЕО: Проба да ја бакне девојката на телевизија, но нејзината реакција направи циркузант од него !

На крајот на старата и почетокот на новата година момчето од оваа снимка се обиде да ја искористи за бакнеж пред камерите со девојката која му се допаѓа, но сега ...

Унгарија: Пратеници се обиделе да прочитаат петиција на националната телевизија па биле исфрлени насилно !

Унгарија: Пратеници се обиделе да прочитаат петиција на националната телевизија па биле исфрлени насилно !

Двајца независни пратеници од Унгарија биле исфрлени од зградата на унгарската државна телевизија откако се обиделе да прочитаат петиција.Инцидентот се случува еден ден откако полицијата употреби солзавец против демонстрантите во ...

Експлозија во дворот на грчката телевизија “Скај” во Атина !

Експлозија во дворот на грчката телевизија “Скај” во Атина !

Силна експлозија одекна ноќеска  во дворот на грчката телевизија Скај во Атина, предизвикувајќи само материјална штета на објектот. На експлозијата, што се сличи околу 2.30 часот по локално време (1.30 ...