Tag: тело

ФОТО: Тело кое исчезнало пред 22 години, пронајдено благодарение на „Google maps“ !?

ФОТО: Тело кое исчезнало пред 22 години, пронајдено благодарение на „Google maps“ !?

Посмртни остатоци од маж исчезнат пред дваесет години на Флорида се пронајдени во еден потонат автомобил забележан на апликацијата „Гугл мапс“. Како што пренесува Би-Би-Си, Вилијам Молд (40) од Лантана, ...

ВИДЕО: Четири тигри во италијански циркуз го убиле тренерот, па со часови си играле со неговиот труп !

ВИДЕО: Четири тигри во италијански циркуз го убиле тренерот, па со часови си играле со неговиот труп !

Четири тигри во циркусот Орфеј тешко го повредиле својот тренер за време на проба за претставата во Јужна Италија, а кој подоцна подлегнал на повредите. Инцидентот се случил во четвртокот ...

Хрватска: Живеел четири години со мртвото тело на мајка му за да го зема нејзиниот социјален надоместок !

Хрватска: Живеел четири години со мртвото тело на мајка му за да го зема нејзиниот социјален надоместок !

Маж во Ријека цели четири години живеел со трупот на неговата мајка, кое го криел под ќебиња и отпад, пренесуваат хрватските медиуми. Како што се пренесува, против тој маж, со ...

Грција: На островот Лезбос, пронајдено тело на деветгодишно девојче кое мигранти го пријавиле исчезнато !

Грција: На островот Лезбос, пронајдено тело на деветгодишно девојче кое мигранти го пријавиле исчезнато !

Тело на девојченце за кое што се претпоставува дека загинало при потонување на чамец со имигранти, пронајдено е во неделата на плажа на грчкиот остров Лезбос, извести грчката новинска агенција ...

ВИДЕО: Женски труп, пронајден по 19 години во замрзнувач  во Хрватска !?

ВИДЕО: Женски труп, пронајден по 19 години во замрзнувач во Хрватска !?

Началникот на хрватската полиција на Меѓумурје Иван Сокач изјави дека во замрзнувач во семејна куќа во градот Паловец било најдено тело на женско лице. Полицијата се сомнева дека станува збор ...

ВИДЕО: Во Италија, со багери украле 2.3 милиони евра од блиндирано возило на сред автопат !?

Италија: Го чувал со месеци мртвото тело на мајка му во замрзнувач, за да и ја зема пензијата !

Маж од северна Италија со месеци во својот дом ја чувал неговата мумифицирана мајка со цeл и натаму да ја добива нејзината пензија, објавија обвинителите во саботата. Тој не ја ...

ВИДЕО: Трагичен крај на обидот за спасување на двегодишникот кој пропадна во дупка длабока 100 метри во Шпанија – Извадено неговото мртво тело !

ВИДЕО: Трагичен крај на обидот за спасување на двегодишникот кој пропадна во дупка длабока 100 метри во Шпанија – Извадено неговото мртво тело !

Спасувачите во Шпанија по големата потрага по двегодишното момче кое падна во бунар го најдоа неговото тело, соопштија властите Момчето Хулен Росело падна во тесен бунар длабок околу 100 метри ...