Tag: тепачка

Полицаец влетал со автомобил во луѓе – Тие му се нафрлиле и го убиле !

САД: Почнале расправија за сендвич, завршиле со тепачка и смрт !

Маж беше избоден до смрт во ресторан во сојузната американска држава Мериленд, откако започнал расправија за еден од сендвичите на ланецот за брза храна „Попајс“, информираше полицијата. Жртвата, 28-годишен маж, ...

ВИДЕО: Дошле на дебата како кандидати за пратеници на Косово, завршиле тепајќи се !

ВИДЕО: Дошле на дебата како кандидати за пратеници на Косово, завршиле тепајќи се !

Кандидати за пратеници во Собранието на Косово, Дардан Молилај од Социјалдемократската партија и Хаки Абази од  Самоопределување,  физички се пресметаат по завршувањето на емисијата Пресинг на кабелската телевизија Т7 во ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

БиХ: Тепачка меѓу локално население и мигранти – Летале секири и летви !

Во Бихаќ во Босна и Херцеговина дошло до судир меѓу мигранти, а локалното население спречило ситуацијата да ескалира и да дојде до трагедија. Според очевидци, благодарение на навремената интервенција на ...

Германија: 100 полицајци раздвојувале тепачка на фанови на две Јутјуб ѕвезди !

Германија: 100 полицајци раздвојувале тепачка на фанови на две Јутјуб ѕвезди !

Повеќе од 100 полицајци беа ангажирани за да се спречи масовна тепачка во Берлин, наводно организирана од две ривалски Јутјуб ѕвезди. Тепачката прво избила на плоштадот Александерплац во центарот на ...

ВИДЕО: Се облекле како полицајци и сакале да приведат луѓе – Добиле невиден ќотек !

ВИДЕО: Се облекле како полицајци и сакале да приведат луѓе – Добиле невиден ќотек !

На социјалните мрежи се појави снимка од тепачката на група момчиња, од кои некои се во полициски униформи, а која, наводно, е снимена во саботата пред пакарница во Самобор. Како ...

Австралија: Македонец починал откако бил претепан !

Австралија: Македонец починал откако бил претепан !

Дваесетидеветгодишен македонски државјанин починал по тепачка во Австрија, јавува порталот Лаумат. Според информациите во медиумот тепачката се случила во градот Веклабрук. Нема инормации за идентитетот на македонскиот државјанин. Единствено е ...

ВИДЕО: Две бабички хит на „Австралија опен“ – Се тепале за стегач за глава од тенисерка !

ВИДЕО: Две бабички хит на „Австралија опен“ – Се тепале за стегач за глава од тенисерка !

Две баби беа главна атракција на новиот натпреварувачки дена на првиот Грен Слем турнир оваа година. Тие станаа хит на социјалните мрежи, откако речиси се степаа на трибините по натпреварот ...